|
Огляди та публікації
11.05.2012
SVEN STREAM: тепер і у версії LightВідкриваємо упаковку Говорячи про розміри, можна сказати, що це «вилами по воді писано». Звичайно, з одного боку добре, коли колонки великі і важкі, проте, з іншого – невеликі габарити теж є вагомим плюсом. Це спрощує транспортування і робить простішою інсталяцію... Розміри однієї колонки складають 285 × 175 × 205 мм, тому її запросто вдалося помістити в невелику коробку, яку можна переносити навіть у руках. Усередині упаковки можна виявити:
Екстер’єр Корпуси даної акустики невеликі, проте ефект вражаючої зовнішності зберігся в повному об'ємі. Спершу слід відзначити, що виробником передбачено два варіанти кольорового оформлення – чорний і вишневий. Дерев'яні панелі відмінно зістиковані між собою, а якість обклеювання плівкою не викликає нарікань. На бічних панелях як і раніше розташовано декоративні накладки з округлою формою і скошеними кутами, стилізовані під масив дерева. Такий, здавалося б, простий крок надає зовнішності ще більшої привабливості й принадності.
Розмір низькочастотного динаміка зменшився з 133 до 100 мм, проте, тотожність його конструкції збережена. Для виготовлення дифузора використовується целюлоза, пофарбована чорною фарбою, а підвіс зроблено з гуми. Високочастотний динамік стандартний; для усієї лінійки STREAM це тканинний купольний випромінювач.
За умовчанням передні панелі закрито сітками з чорної тканини. Виключно на нашу суб'єктивну думку, відмітимо, що без сіток акустика виглядала б набагато краще. Якщо ви захочете їх зняти, то варто врахувати важливий момент: сітки демонтуються досить туго, тому слід діяти обережно.
Управління системою аналогове. Три приємні на дотик металізовані ручки змонтовано в нижній частині колонки, в якій знаходиться підсилювач. За їх допомогою можна регулювати гучність, високі і низькі частоти. Поруч розташований роз'єм для підключення навушників. Природно, при його використанні звук колонок вимикається автоматично.
Інсталяція системи не викликає особливих нарікань. STREAM Light можна розмістити як на столі, так і з використанням спеціальних стійок. Сполучний кабель хоч і є трохи нестандартним, проте дискомфорту це не доставляє, оскільки його довжина складає два з половиною метри. Для комутації використовуються спеціальні чотириконтактні роз'єми: для кожного динаміка своя пара проводів (сигнальний і загальний), що значно знижує спотворення звуку. Будова Нагадаємо, що для усієї лінійки акустики STREAM використовуються підсилювачі, побудовані за схемою bi-amp. Це означає, для кожного динаміка призначений окремий канал, що дає можливість максимально мінімізувати нелінійні спотворення.
Для реалізації подібної схеми виробникові довелося розробити досить складний вхідний вузол на операційних підсилювачах, де здійснюється попередній частотний розподіл сигналів. Слід зазначити, що розподіл реалізується фільтрами 4-го порядку. Цей функціональний вузол винесено на окрему плату, яка кріпиться до трьох аналогових регуляторів. Кінечний підсилювач розпаяно на іншій платі, прикрученій до задньої металевої стінки. Для посилення сигналу використано чотири мікросхеми TDA2030. Ці мікросхеми дають змогу побудувати досить якісний підсилювач потужністю 15...18 Вт на канал. З урахуванням того, що на кожну колонку працюють відразу дві зборки, потужність 30 Вт можна вважати чесною, особливо з урахуванням факту відсутності спотворень завдяки застосуванню фільтрації. Виготовлення плат, прокладення проводів і внутрішня обробка нарікань з нашого боку не викликають. Навпаки, усе хоч і зроблено просто, але якість при цьому не страждає. Стінки корпусів укріплено додатковими шматочками MDF, а плати розпаяно надійно й чисто.
Тестування і прослуховування Для тестування акустики скористаємося вимірювальним мікрофоном Behringer ECM8000 і програмним комплексом ARTA, що дає можливістьмінімізувати вплив приміщення. В цілому, результат нас порадував. Нерівномірність в робочій смузі складає ±4 дБ, що для акустики цього класу є відмінним досягненням. Нижня межа АЧХ розташувалася на відмітці близько 60 Гц. Середні частоти мають хорошу нерівномірність, а на ВЧ помітний невеликий підйом, що тільки додасть звучанню більшої жвавості.
Регулятор тембру працює не зовсім звичайно Річ у тому, що активний попередній підсилювач поєднує в собі функції тембрального блоку і регулятора гучності. Тому в крайніх положеннях ручок ми отримуємо практично незмінену АЧХ з великим або меншим рівнем. В цілому таке рішення не нове, і за суб'єктивними мірками в даному випадку працює добре.
Не лукавитимемо, кажучи, що тестована акустика грає карколомно, проте свою вартість (приблизно 2600 рублів) вона відпрацьовує повною мірою. Основні недоліки обумовлюються лише скромними розмірами колонок: трохи не вистачає баса, оскільки скромні динаміки захоплюють лише верх низькочастотного діапазону. Охочим отримати повноцінний «низ» ми все ж рекомендуємо подивитися у бік повнорозмірної версії — SVEN STREAM Mega. Середні частоти збалансовані й детальні, що дає змогу не стільки прослуховувати музику, а й займатися редагуванням композицій на початковому рівні. До речі, версія SVEN STREAM Light позиціонується самим виробником як варіант для бюджетної домашньої студії. Високі — чисті й прозорі. В цілому ж, створюється приємна і рівномірна музична сцена. Потужність акустики достатня для будь-якого приміщення середнього розміру. Із зростанням гучності компресійні відтінки і спотворення трохи зростають. Висновок У підсумку акустику SVEN STREAM Light ми оцінили позитивно. За помірної вартості колонки запросто забезпечують упевнений рівень звучання і нормальну потужність. Крім того, ця модель хоч і є молодшою, але зовнішність і якість виконання заслуговують на пошану. Загалом, це відмінний універсальний варіант для домашнього використання.
Джерело: російський портал ferra.ru. Автор: Владислав Кононов
|
|