рус
укр
 

Огляди та публікації

18.05.2012

Огляд SVEN STREAM Mega, журнал Hi-Fi.ru

«Ви хочете – ми можемо». Таке гасло компанії Sven, що має вже десятирічну історію роботи на російському ринку. Місце її народження – Фінляндія, а основні виробничі потужності розташовані на Тайвані і в Китаї. Проте продукти, що носять цю торговельну марку, можна зустріти у понад 50 країнах світу. До речі, sven в перекладі з шведського означає <активний, енергійний>. Тому фірма проявляє чималу активність в розвитку найсучасніших технологій, дотримуючись високих європейських стандартів, і водночас її цінова політика така, що продукція доступна будь-якому споживачеві, оскільки продукція виготовляється на азійських підприємствах. Втім, як відомо, кінцева якість від цього ніскільки не страждає.

Спочатку, зокрема в Росії, компанія була орієнтована на випуск добротної, але недорогої комп'ютерної периферії – акустичних систем, навушників, гарнітур, камер для персоналок, пристроїв введення інформації, стабілізаторів напруги, джерел безперебійного живлення, батарей, подовжувачів з фільтрами, клавіатур, мишок і багатьох інших корисних і затребуваних аксесуарів. ПК і мультимедіа сьогодні увійшли майже до кожного будинку, і просто не могло статися так, щоб фірма не знайшла собі ринок збуту, та ще, по суті, ставши в певному значенні улюбленою й народною маркою. По секрету і не на правах реклами, а як автор цих рядків скажу, що працювати над матеріалом мені допомагало чудове джерело безперебійного живлення Pro+ 625 марки Sven. З ним я завжди упевнений, що будь-яка перешкода в електромережі не стане перешкодою під час роботи на комп'ютері.

Описати, навіть нашвидку, усі вироби, що випускаються компанією, занадто складно, і ми вирішили вибрати одну з новинок. Річ у тому, що зараз на базі ПК багато користувачів, не кажучи вже про фанатів, вибудовують справжні мультимедійні системи, призначені не лише для роботи, а й для відпочинку. Відомо, що такі системи здатні відображати будь-яку відеоінформацію будь-якої якості, аж до Full HD, відтворювати записи в найбільш просунутих форматах, наприклад, програвати диски Blu-ray, і озвучувати як кіносаундтреки, в тому числі багатоканальні, так і стерео на рівні Hi-Fi. І ось як зразок продукції Sven ми пропонуємо вам познайомитися з активною стереосистемою Sven Stream Mega.

Це, власне, два солідні поличні монітори, кабінети яких виготовлено з MDF і вкрито чорною вініловою плівкою, а на боковинах зроблено накладки з натуральної вишні. Акустичне оформлення спікерів – фазоінвертор. Звук випромінюється 25-мм м'яким тканинним купольним твітером (6 Ом) і вуфером з довгоходовою діафрагмою діаметром 160 мм на м'якому гумовому підвісі і опором 4 Ом. Вмонтований підсилювач потужності видає сумарно 120 Вт. Важлива риса Sven Stream Mega – роздільне посилення частотних смуг з лінійною фазовою характеристикою. Такі узгоджені динаміки на частоті розділення в активному фільтрі 4-го порядку. Чистота звучання і широка стереопанорама досягаються за допомогою посилення кожного частотного каналу (схема bi-amping плюс активний кросовер). Доступний цим колонкам діапазон теж вражає: твітер працює аж до 27 кГц, а нижній регістр за паспортом зобов'язаний розпочинатися на глибині 35 Гц, що не завжди забезпечують і грізні підлогові системи. Використовувати акустику можна як в мультимедійному комплексі на базі ПК, так і в домашній стереосистемі –- просто підключіть до вхідних роз'ємів RCA свій ПК, MP3-плеєр, CD- або DVD-програвач. До речі, в комплекті Sven Stream Mega є всі необхідні кабелі. Управління системою (гучність, посилення частот) здійснюється з лицьового боку основного модуля. Там же є вихід на навушники. На наш погляд, доцільно було б забезпечити тандем ще й пультом ДУ.

Оскільки це короткий екскурс у діяльність компанії Sven, а не повноцінний тест, ми не описуватимемо детально, як виявила себе акустика в тому або іншому амплуа, хоча, звичайно, ми її слухали. Але неодмінно скажемо, що саунд дуету Sven Stream Mega викликав у нас найпозитивніші емоції, а роздрібна ціна в 4400 рублів не лише виправдана до останньої копійки, а й наводить на роздуми про те, що можна отримати більше за менше.


...
  всі