рус
укр
 

Огляди та публікації

24.05.2012

«Блискучі технічні характеристики і показники». Огляд SVEN HDMI High Speed, www.hi-fi.ru

Кабелі HDMI набули широкої популярності в той час, коли плоскі рідкокристалічні та плазмові панелі стали витісняти величезні пузаті кінескопні телевізори, що жартівливо йменувалися ящиками. Наприкінці 2002 року з'явився цей дивовижний конектор версії 1.0, здатний передавати в цифровому виді зображення високої чіткості і звуковий супровід. Минуло вже майже 10 років, і чим же сьогодні, по суті, є звичайний, нічим не примітний міжблочний кабель HDMI для AV-техніки?

Перші екземпляри HDMI-кабелів виготовляли маститі виробники AV-апаратури, такі як Philips, Toshiba, Panasonic, Hitachi, Thomson і деякі інші. Природно, ціна їх була не надто низькою, особливо у тому випадку, якщо доводилося купувати кабель окремо. Сьогодні, багато в чому завдяки величезному попиту на подібну продукцію, ці конектори випускаються також і апологетами High End, які використовують найдорожчі матеріали із застосуванням дорогоцінних металів, одягаючи свої вироби в розкішну упаковку. Що, безумовно, впливає на кінцеву вартість. З іншого боку, майже в будь-якому наметі або павільйоні, де торгують дрібничками для AV-техніки, ви знайдете вкладений в пакетик з каламутного целофану непоказний безіменний клон всього за декілька доларів. Як відомо, скупий платить двічі. Враховуючи призначення подібного продукту, а це передача сигналів найвищої якості, сумнівні пропозиції коробейників не слід сприймати серйозно. Це ж стосується і тих, хто уміє рахувати свої гроші і не ведеться на умовляння спритних маркетологів, адже, чого гріха таїти, багато фірм занадто сильно завищують ціну якраз на таку продукцію. І в цьому випадку вам знову допоможе завзятий та енергійний фінський бренд Sven.

До нас на тест потрапили відразу три виготовлені ним кабелі HDMI. Усі вони призначені для трансляції звуку і відео в цифровій формі, але, крім довжини кабелю, відрізняються один від одного і деякими конструктивними та технічними особливостями. Один з них, 3-метровий плоский конектор Ethernet Flat, дає змогу, крім усього іншого, передавати сигнал Ethernet і має смугу пропускання до 10,2 Гбит/з (340 Мгц). Він також підтримує глибину кодування кольору до 48 біт. Кабель Rotate завдовжки 1,8 м відповідає версії HDMI 1.3b, підтримує стандарт перенесення кольорів xvYCC та автоматичну синхронізацію AV-сигналів. Його товщина – 28 AWG. Контакти роз'ємів цієї моделі покрито 24-каратним золотом, що підвищує надійність і зносостійкість з'єднання. В ролі провідників використано луджену і посріблену мідь вищого очищення, а від наведень захищає потрійне екранування. Зовнішня оболонка цього кабелю зроблена з якісного ПВХ. Під час його підключення необхідно дотримуватися спрямованості, оскільки конектор має перешкодозахисний контур. Дуже цікава конструкція власне роз'ємів – вони рухливі й відносно обплетення повертаються на 90 градусів. Відповідність специфікації HDMI 1.3b вказує на здатність моделі транслювати управляючі сигнали між компонентами, передавати 3D-зображення і звуковий супровід у форматах Dolby TrueHD і DTS-HD Master Audio. Довжина третього представника HDMI-сімейства Sven дорівнює 3 м. Це також високошвидкісний (HDMI High Speed V1.3) кабель зі смугою пропускання до 10,2 Гбіт/сек (340 Мгц), що підтримує 48-бітове кодування кольору і має провідники з безкисневої міді.

Оскільки порівняльне вивчення зразків не входило в наші плани, ми просто підключали кабелі в тестову систему і намагалися знайти якісь мінуси або недоробки. На жаль, а вірніше, на щастя, таких знайдено не було. Усі три конектори передавали контент – як звук, так і зображення – стабільно і з найвищою якістю. Картинка була еталонною в межах можливостей лабораторної РК-панелі. До речі, після тестування один з наших колег вирішив придбати в особисте користування кабель Sven HDMI High speed Ethernet Flat, що є найкращою рекомендацією.

Висновок:

Відмінні недорогі кабелі різної конфігурації шлейфів і голівок. Блискучі технічні характеристики і показники.

Плюси: доступна ціна, щільний контакт роз'ємів кабелю з гніздами в AV-компонентах, стійка передача даних.

Джерело: сайт www.hi-fi.ru.

Дата публикации: декабрь 2011 г.


...
  всі