рус
укр
 

Огляди та публікації

18.05.2012

Тест активної акустичної системи 2.0 SVEN STREAM Mega


120 Вт потужності, 6-тидюймовий вуфер, величезні корпуси і багатоканальний бі-ампінговий підсилювач – усе це нова стереофонічна система STREAM Mega. Послухаємо, на що ж вона здатна на практиці.
Mega є логічним завершенням лінійки STREAM і за сумісництвом найбільшим варіантом, оскільки просто STREAM і версія Light помітно компактніші. Ми говоримо про завершення, оскільки рости далі у рамках даного класу просто неможливо. Можливо, з часом ми і побачимо нові STREAM'и, але те, що вони не будуть більшими за Mega, практично гарантовано.

У коробці

Відкривши досить велику і важку коробку, можна виявити:
     • дві акустичні системи;
     • з'єднувальний кабель;
     • сигнальний кабель mini-jack — RCA;
     • перехідник mini-jack — RCA;
     • запасний запобіжник;
     • інструкцію і гарантійний талон.

Загалом, усе необхідне для негайної установки і використання є. У комплект постачання входить перехідник, тому акустику без проблем можна використовувати з будь-якими джерелами сигналу – і не важливо, обладнані вони простими побутовими роз'ємами 3,5 мм або більше сучасними RCA.

Екстер'єр


SVEN STREAM Mega

Перша думка, що виникає під час установки колонок на звичайному комп'ютерному столі, – вони завеликі для нього. Звичайно ж, акустика виглядає дуже переконливо і презентабельно, проте на столі вона виглядає безглуздо. Тому ми спочатку рекомендуємо використовувати для інсталяції спеціальні стійки чи хоча б щось схоже на них, наприклад, тумбочки або наскрізні ніші меблів.

До речі, на будь-якій поверхні система встановлюється дуже міцно. По-перше, позначається велика маса. По-друге, для цього передбачено спеціальні гумові ніжки. Та і меблям добре, адже його покриття не продавлюється і позбавляється подряпин. Корпуси зроблено з якісного MDF. Із зовнішнього боку матеріал декоровано чорною або вишневою вініловою плівкою. На бічних панелях – накладки, що імітують натуральне дерево. Імітація, слід сказати, досить вдала.

Для управління колонками на одній з них змонтована відповідна панелька. Тут можна побачити трьох регуляторів з приємними на дотик металізованими ручками, світлодіод-індикатор і роз'єм для підключення навушників. Призначення регуляторів дуже стандартне – гучність, низькі і високі частоти.

За умовчанням передні панелі закриті чорними тканинними сітками. Якщо їх зняти, то погляду відкриваються встановлені динаміки. Високочастотна голівка є купольним випромінювачем з тканинним дифузором. Такий варіант є одним з найкращих, особливо в галузі мультимедіа, де бюджет розробника обмежено. Вуфер, він же низькочастотний динамік, має целюлозний фарбований дифузор і увігнутий всередину ковпачок. Підвіс досить м'який, а ходи великі, тому ми маємо право розраховувати на якісний бас.

Акустичне оформлення – фазоінвертор. Труби виведено на задню панель корпусу, тому колонки не треба встановлювати впритул до стін або інших предметів. Для нормальної роботи їм потрібно хоча б мінімальний простір. Видно, що до кінців порти фазоінвертора мають легке розширення. Це сприятиме мінімізації виникнення струминних шумів.

Для комутації двох колонок використовується спеціальний кабель з цікавими чотириконтактними роз'ємами. На вигляд вони дуже серйозні, чимось нагадують професійні або навіть військові варіанти. Чого тільки вартий той факт, що вони не просто вставляються, а закручуються за допомогою круглої обойми!

Сигнал подається на один з двох входів. Так, тепер їх два, так що можна використовувати різні джерела без перемикання кабелів. Природно, що входи пов'язані між собою, тому під час роботи з одним з джерел, другий має бути вимкнений. Наприклад, якщо ви слухаєте музику з комп'ютера, то DVD-плеєр грати не повинен.

Конструкція

З конструктивної точки зору колонки мають ряд цікавих деталей. Потрібно відмітити, що корпуси зроблено дуже добре, а усередині навіть є вібродемпфуючий матеріал – синтетична вата. Обидва динаміки мають магнітне екранування, тому власникам чутливої техніки переживати не варто.

Електронну частину зроблено в найкращих традиціях. На одній з плат розміщено попередній вхідний фільтр на операційних підсилювачах. За його допомогою відбувається частотний розподіл для наступного посилення bi-amp схемою. Робиться це для того, щоб кожний канал не працював із «зайвими» частотами, внаслідок чого знижуються нелінійні спотворення. До речі, сам підсилювач побудовано з використанням двох потужних мікросхем LM4766. Вони запросто видають по 30 Вт на чотири канали з ультранизькими спотвореннями. Нарешті, для живлення усього цього використовується справжній тороїдальний трансформатор. Як відомо, тор – це ознака лише найсучаснішої й якісної техніки, яка має бути забезпечена запасом енергії; дуже приємно бачити його в мультимедійних колонках. Такий крок вже про щось говорить.

Враження від прослуховування і тестування

Отже, вмикаємо. Повертаємо ручку регулювання гучності на максимум. Вже добре, оскільки фоновий шум мінімальний. Він не дратуватиме, навіть якщо система встановлена поряд із слухачем. Запускаємо програвач і ставимо улюблені треки. Цілком пристойно. Потужність колонок дає змогу озвучувати навіть великі за об'ємом приміщення. Тобто, якщо ваші друзі захочуть влаштувати шумну домашню дискотеку, то проблем не виникне. «Зрадіють» і сусіди! Але це не головне. Нас цікавлять вужчі характеристики, ніж потужність.

Давайте спершу поглянемо на АЧХ. Видно, що грати система починає від 50 Гц. Нерівномірність по усьому діапазону перебуває на рівні ±5 дБ (при середніх положеннях усіх регуляторів). Для мультимедійної акустики це норма, проте тут усе дещо цікавіше. По суті, така цифра виходить лише через легку бовтанку на високих частотах, і людським вухом ця нерівномірність практично невідчутна. Середні ж частоти мають нерівномірність близько ±2,5 дБ, що значно (!) важливіше. А це вже по-справжньому хай-файний результат. Крім того, не варто забувати, що поправити АЧХ завжди можна регулятором тембру. В даному випадку він також працює як активний регулятор гучності.

За суб'єктивними мірками звучання системи гідне. На високих частотах хоча й спостерігається легкий завал, але жодних спотворень не виникає. Навпаки, високі дуже чисті, дзвінкі й прозорі. Сторонніх призвуків немає. Середні частоти відтворюються з хорошим за мультимедійними мірками тональним балансом. Бас характеризується легкою жорсткістю і непоганою потужністю. Звичайно, акустика не здатна грати як повноцінний сабвуфер, але порівняно з версією Light, наприклад, прогрес в наявності. Це й не дивно, адже розмір динаміка збільшився практично на 40%.

Яким стилям надає перевагу ця система? Вона досить універсальна, проте краще всього STREAM Mega вдаються електронні композиції, поп-музика і легкий рок. Насичене великою кількістю інструментів, важким вокалом або навіть бек-вокалом звучання також відтворюється на рівні – можливо, лише трішки не вистачає роздільної здатності. Хоча це одна з основних проблем будь-якої мультимедійної акустики, і для стереопари за 4100 рублів така вимогливість, мабуть, буде вже відвертою причіпкою.

У підсумку

Можна сказати, що протестована акустика нам сподобалася. Продукт вийшов недорогим, але досить цікавим. Колонки мають «породисту» (читай, стильну, гідну) зовнішність і вражаючі розміри. Електронна частина мало того, що побудована за схемою bi-amp, при цьому ще й зроблена на якісних мікросхемах з відповідним живленням. У підсумку відтворюваний звук характеризується високою гучністю, рівномірними середніми частотами і хорошим басом.

Джерело: російський портал ferra.ru.

Автор: Владислав Кононов


...
  всі