рус
укр
 

Огляди та публікації

08.02.2012

Огляд колонок SVEN SPS-700: 4,7 кг добротного звуку

Декілька місяців тому до нас в редакцію на тестування потрапили 4 клавіатури SVEN, що з честю витримали випробування солодкою колою і гарячою водою і набиванням багатьох кілознаків тексту. Одній з них ми навіть видали сертифікат «За стійкість!». Але мова зараз не про них, а про інший зріз продукції цієї компанії – про нові мультимедійні колонки SPS-700, які, сподіваємося, покажуть такі ж непогані результати. Ця модель стала продовженням успішної лінійки стереоакустики SVEN початкового рівня – моделей SPS, що давно зарекомендували себе, – SPS-611S, SPS-699S і МА- 230. Ця модель позиціонується як універсальна акустика, її з легкістю можна використовувати як для ігор, так і для прослуховування музики. Що ж, перевіримо, на що здатна одна із старших моделей лінійки SPS.

Зовнішній вигляд

Прийнявши у кур'єра невелику, але досить важку коробку, я почав її розпаковувати, і в результаті на столі опинилися: інструкція з експлуатації, набір шнурів для підключення АС до комп'ютера і, власне, самі колонки в захисних поліетиленових упаковках. Комплект небагатий, проте більшого по суті й не треба. Перш ніж підключати акустику до звукової карти, розглянемо їх як слід. Безжально зриваємо з них зайве, і перед нами з'являються дві середніх розмірів чорні дерев'яні колонки, що відмінно впишуться в будь-який інтер'єр.

Передня панель у них обох однакова: 95% площі зайнято тканинною панеллю, що захищає динаміки, нижче за яку розташована досить широка щілина фазоінвертора, за рахунок чого теоретично повинен підвищитися ККД низькочастотного динаміка. До слова про динаміки, якщо зняти ці захисні кришечки, під ними можна знайти два динаміки: низькочастотний (115 мм) і високочастотний (20 мм). На правому боці правої колонки (пробачте за тавтологію) розташовано елементи управління звучанням – досить зручне рішення виробника!

Якщо рахувати регулятори зверху вниз, то першим буде той, що відповідає за гучність, потім підуть відповідно регулятори високих і низьких частот, а останньою виявиться кнопка микання, зроблена у вигляді такого ж регулятора.

Задня частина лівої колонки зайнята одним єдиним входом для підключення до правої колонки, тоді як у її сусідки там істотно більше елементів: два гнізда для штекерів типу «тюльпан», мережевий кабель, що йде від вмонтованого блоку живлення, гніздо для кабелю, що йде до лівої колонки, і симетричний йому джек для підключення сабвуфера, який свідчить про можливість зробити з цієї АС повноцінну систему 2.1.

Усе це стоїть на чотирьох прогумованих ніжках, що пом'якшують зайві вібрації.

Звучання

Що ж, розібравшись із зовнішнім виглядом, переходимо безпосередньо до тестування. Для цього ставимо колонки з боків від монітора (добре, що вони екрановані, і перешкод не буде), з’єднуємо ліву і праву сторони, підключаємо до електрики і, нарешті, до звукової карти SoundMAN. Повертаємо «кнопку» вмикання, лунає легке клацання, і водночас з ним — характерний низькочастотний «бум», це на динаміки подано електрику. Високі частоти і баси настроюємо за смаком, гучність викручуємо на середину, і... запускаємо Quake III Arena :). Ілля Рубцов вже писав про те, що робота в редакції припинилася через систему, що надійшла на тест, цього разу під приводом тестування геймерських колонок у реальній обстановці сталося приблизно те ж саме, тільки тепер замість захоплених вигуків із-за дверей чулися крики безневинно убитих монстрів, гучні звуки кроків, пролітаючих ракет і розриви гранат. Загалом, вечір п'ятниці вдався на славу: по-перше, гравці повеселилися, скинули нервову напругу, а, по-друге, виявилось, що тестована АС SVEN SPS-700 справді якісно передає належну ігрову атмосферу за рахунок глибоких басів, пристойних середніх і дзвінких високих частот. Що стосується прослуховування музики на цих колонках, то сказати, що вони з цим завданням не справляються не можна (стандартні «чебурашки» і цей комплект — це небо і земля). І якщо ви порівняєте їх з молодшими моделями, то відразу помітите, наскільки завдяки шовковому твітеру і щілинному фазоінвертору SPS-700 виграють у звучанні.

Висновок

Якщо ви бажаєте слухати саме на цьому комплекті улюблені композиції, насичені басом, за умови розширення низькочастотного діапазону, то компанія SVEN надає можливість підключити зовнішній сабвуфер, що якраз і додасть ті 30-40 Гц, яких бракує.

В іншому чіплятися нема до чого, адже своє призначення АС SPS-700 виправдовує на всі 100%, отже, вердикт такий: цей бюджетний комплект акустики чудово підійде усім: як любителям ігор, так і просто користувачам, які хочуть якісно і недорого озвучити свою улюблені фільми і просто послухати музику на своєму комп'ютері. І, звичайно, не можна не відзначити досить рідкісне кольорове вирішення, що зустрічається в сегменті 2.0 акустиків – дерево чорного кольору – один з кольорів-фаворитів сучасних користувачів комп'ютера. SVEN і цього разу не зрадив своєму принципу оптимального поєднання ціна/якості, представивши ринку надійну і цікаву модель.

Оригінал статті опубліковано на сайті cyberstyle.ru.

Автор: І. Звягін


...
  всі