рус
укр
 

Огляди та публікації

28.03.2012

«Кар'єрне зростання». Огляд активної акустичної системи SVEN Royal 2R

Численність акустики в асортименті компанії SVEN настільки велика, що, вибираючи для себе найнеобхідніше, легко заплутатися в модельних рядах і окремих системах. Втім, це справедливо, якщо йдеться про озвучування мультимедійної і комп'ютерної техніки. А ось якби у «гарячих фінських хлопців» був такий акустичний продукт, що мав би неабиякі акустичні здібності не лише в зв'язці з ПК, а й у складі добротної аудіосистеми класу Hi-Fi, то це було б просто чудово. Що ж, вимовляємо магічне «Сезам, відкрийся», і перед нами матеріалізується розкішна, потужна активна акустична система SVEN Royal 2R.


Мультимедійна акустична система 2.0 Royal 2R

Ця чудова система створена професіоналами з гвардії фінської аудіоінженерії та працелюбними працівниками з Піднебесної, де, власне, й розгорнуто її виробництво.

SVEN Royal 2R – симбіоз стереофонічної активної мультимедійної акустики і пари добротних моніторів для забезпечення якісним саундом класу Hi-Fi дуже вимогливих слухачів. Та ще при цьому такі колонки доступні будь-якому колу користувачів. У критерії ціна/якість вага першого параметра тут явно занижена. І якби на таких АС красувалися шильдики маститого бренду, наприклад англійського, випускаючого свою продукцію в тому ж Китаї, то сума на ціннику значилася б зовсім інша. Насправді ми вже знайомилися з представниками подібної акустики, що є в певному сенсі топовою у номенклатурі SVEN. Це і перша модель лінійки Royal з індексом 1, і далі з літерою R. А пізніше з'явилися «двійка» та її модифікація – 2R. До речі, R означає наявність пульта дистанційного керування (remote control), адже система активна, а отже, має вмонтований підсилювач, яким потрібно командувати. Хтось може заперечити: і це все? Не квапитимемо події. Давайте повернемося до власне тестованого продукту. Класичні на вигляд корпуси досить великих поличників добротно скроєно з плит MDF середньої щільності. Усі вони оздоблені плівкою, що вміло імітує натуральне дерево, а фасади вкриті декількома шарами якісного рояльного лаку чорного кольору. Словом, і добротність, і витонченість, і привабливість. У верхній частині колонки в неглибокому круглому рупорі із сріблястою окантовкою встановлено купольну шовкову пискавку (ВЧ-динамік) діаметром 25 мм. Нижче, і теж у світлому кільці обрамлення, вмонтовано СЧ/НЧ-голівку, діафрагма якої діаметром 165 мм виготовлена з плетеного полімеру, що своєю структурою нагадує кевлар. Двигунець (звукова котушка) працює на довгоходовому гумовому підвісі, що забезпечує прорисований, пружний і глибокий бас, а кулеподібне тіло у центрі динаміка відповідає за вирівнювання фази та охолодження цього вузла. І вже коли йдеться про активну систему, то ми бачимо, що на лівому модулі під вуфером на прямокутній накладці розташувалися п'ять маленьких кнопочок, якими, власне, і можна управляти режимами посилення і комутації; втім, для більшої зручності в комплекті є приємний та ергономічний пульт ДУ. На задній стінці лівої колонки, в яку і вмонтовано підсилювач, панує розумний аскетизм: два лінійні входи (RCA) і дві гвинтові клеми для підключення правого монітора. Тут же розташовано мережевий кабель і рифлену панель радіатора охолодження вихідних каскадом підсилювача. Крім того, кожен спікер оснащено круглим портом фазоінвертора. Потужність активної системи SVEN Royal 2R – цілих 100 Вт сумарно, що на 20 Вт більше, ніж видавала попередня модель. Ширшим став і частотний діапазон, при цьому вага і габарити АС хоча й збільшилися, але не дуже.

І ось ми підійшли до найголовнішого – до розкішного звучання продукту народної марки. Можливо, SVEN Royal 2R не складе конкуренцію професійним студійним моніторам, на чиєму ціннику виведено безліч нулів. Але він і не поступиться перед ними, не спасує й потішатиме рядових слухачів і меломанів багатим, чистим, відкритим саундом з хорошою динамікою і неабиякою долею енергетики та драйву, а також умінням відтворювати музику найрізноманітніших стилів, від важкого року до витонченого джазу і популярної класики. Ми переконалися, що сталося маленьке диво – цей тандем заслужив на повне право працювати саме в добротній стереосистемі, а не лише озвучуючи геймерські баталії і граючи аудіоконсерви з персонального комп'ютера або ноутбука. Великому кораблю – велике плавання!
Чесно кажучи, таку систему немає сенсу купувати тільки для озвучування ігор або інших мультимедійних розваг – це дуже серйозний варіант для роботи з якісним стереоконтентом. Та й дизайнерські дослідження та оздоблення промовисто свідчать про солідність SVEN Royal 2R.

Плюси: І оформлення, і внутрішній вміст на висоті, відмінна якість не позначається на ціні, відмінний саунд.

Джерело: журнал Hi-Fi.ru, березень 2012 р.

Автор: Лев Сергеєв


...
  всі