рус
укр
 

Огляди та публікації

02.04.2012

Огляд геймпада SVEN X-Pad

Продовжуючи огляд бюджетних пристроїв для геймерів під торговельною маркою SVEN, ми не могли пройти повз геймпад з промовистою назвою X-Pad. Пристрій досить простий, проте серед конкурентів його вирізняє ряд особливостей, про які мова піде далі. Обмовимося одразу, що X-Pad призначено в основному для казуальних геймерів, що пред'являють підвищені вимоги до функціоналу та комфорту, але не хочуть витрачати занадто багато коштів.

Дизайн та ергономіка


SVEN X-Pad

Поставляється X-Pad в стильно оформленому блістері, який дає можливість оцінити розміри, зовнішній вигляд і навіть ергономіку пристрою, не відкриваючи його.

Окрім самого геймпада в блістері можна знайти диск формату 3.5 дюйма з ПЗ, а також паперову інструкцію і гарантійний талон.

Нарешті, виймаємо й сам ігровий маніпулятор. Дизайн класичний, у чорному та сріблястому кольорах. Одразу впадають в око ребристі прогумовані накладки на рукоятках. Їх роль – робити захват зручнішим і впевненішим, а також, ймовірно, покращити вентиляцію долонь. Завдяки тому, що гумові ребра досить високі, площа контакту долоні з корпусом зменшується (але сила захвату при цьому меншою не стає – гума не ковзає), і долоня «провітрюється».

Органи управління розміщено стандартним чином. Сріблястий восьмипозиційний навігаційний D-pad розташовано зліва, шість сріблястих кнопок дії – справа. Ці клавіші пронумеровано від 1 до 6.

Справа також можна знайти ще одну кнопку, відповідальну за другу найважливішу «фішку» геймпада, а саме "rumble", тобто вібрацію. Справді, в іграх, що підтримують цю функцію, геймпад створюватиме вібраційний зворотний зв'язок, за який відповідає вмонтований мотор. Якщо режим вібрації активний, кнопка Rumble світитиметься яскравим синім світлом.

Нарешті під вказівними пальцями розташовано сріблясті «курки», також пронумеровані, від 7 до 10. Завдяки особливій формі нижніх «курків» їх легко визначати тактильно.

Ще три клавіші, цього разу не ігрові, а функціональні, розміщено посередині верхньої панелі джойстика. Це Turbo, Clear і Mode. Індикатор Turbo, зроблений у вигляді квадратного світлодіода, знаходимо там же. Залежно від режиму він світиться червоним або зеленим світлом.

Два аналогові стіки розташовані симетрично і мають зручні впадини під великі пальці. Вони обрамлені обмежувачем витіюватої форми.

В роботі

Для підключення SVEN X-Pad до комп'ютера зі встановленою ОС Windows 7 ставити додаткові драйвери з диска необов'язково. Проте при бажанні це зробити можна. Всі основні настройки здійснюються з панелі управління Windows або в обраній грі.

Основна вимога до геймпаду – його «непомітність» в грі, щоб не доводилося відволікатися на заїдаючі кнопки або незручні джойстики. З цим у SVEN X-Pad у цілому все добре. Стіки рухаються плавно, D-pad натискається чітко, а проміжні позиції «беруться» впевнено.

Функція вібрації є досить затребуваною, адже вона підтримується більшістю ігор і, крім підвищення реалістичності, виконує певну інформаційну функцію, наприклад, попереджає про появу супротивника. Сила вібрації середня, цього в більшості випадків достатньо. Кнопка Turbo дає змогу вести безперервну стрільбу або здійснювати інші повторювані дії. Іноді це буває корисно, особливо в іграх аркадного типу. Нарешті, наявність 6-ти програмованих кнопок замість стандартних 4-х також може стати в нагоді в деяких іграх, особливо симуляторах, щоб мінімально використовувати звичайну клавіатуру.

Висновки

Доступний маніпулятор SVEN з додатковим функціоналом цілком відповідає своєму задумові. Він ергономічний, якісно зроблений, вібро і Turbo режими працюють прекрасно. Дві додаткові кнопки не порушують стандартної розкладки, а доповнюють її. Світлова індикація режимів зручна й дуже корисна. І навіть незважаючи на те, що у геймпада трохи жорсткуваті «курки», грати з ним приємно й легко, а невисока ціна робить цей девайс доступним для всіх любителів віртуальних битв.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Мирослав Бабицький

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі