рус
укр
 

Огляди та публікації

14.03.2012

Тестуємо акустику SVEN STREAM Mega

Отже, сьогодні перед нами не просто топова мультимедійна стереопара лінійки STREAM, а новітня розробка компанії SVEN, на яку виробник покладає дуже великі надії. Продукт позиціонується як універсальне рішення для домашнього використання спільно з будь-якими джерелами звуку, а також як вірогідне рішення для звукозаписної студії початкового рівня. Для цього передбачено якісні повнорозмірні динаміки і роздільні підсилювачі з активними кросоверами високого порядку. Відверто кажучи, дуже смілива заявка, тому нам, як ніколи, цікаво познайомитися з новоспеченим продуктом поближче.

Комплект постачання

Акустика має чималі габарити, тому в руки покупця вона потрапляє в досить великій коробці, усередині якої можна виявити:
     • власне колонки STREAM Mega;
     • багатопровідний з’єднувальний кабель;
     • кабель для подачі сигналу з роз'ємом 3,5 мм і перехідником на два RCA;
     • інструкції та гарантійний талон.

Слід зазначити, що для комутації всех колонок лінійки STREAM (моделі STREAM, STREAM Light, STREAM Megaприм. редактора) використовуються нестандартні кабелі з чотириконтактними роз'ємами. Для молодших моделей довжина кабелю складає 2,5 метра, в нашому ж випадку вона збільшена до 3 метрів. Логіка такого рішення зрозуміла, оскільки масивну і потужну акустику запросто можна розміщувати на великих відстанях, озвучуючи при цьому значні за площею приміщення.

Зовнішній вигляд і конструкція


Мультимедійна акустична система STREAM Mega

Загальну спадкоємність стилю для моделі STREAM Mega STREAM Mega збережено; колонки відчутно виросли в розмірах, але при цьому зберегли добре впізнавані риси.

Корпуси акустики виготовлені з дерев'яного матеріалу завтовшки 15 мм, що не може не радувати, оскільки чим більшу потужність має акустика, тим товщими стають її стінки. Це ще раз доводить, що лінійка STREAM спроектована досить грамотно. На бічних стінках як і раніше знаходяться декоративні накладки, оформлені під натуральне дерево.

Для установки акустики на горизонтальних поверхнях передбачено чотири гумові ніжки.

Застосований високочастотний динамік нічим не відрізняється від тих, що було встановлено в раніше розглянутих стереопарах. Купол дюймового випромінювача виготовлено з тканини, а магнітна система повністю екрановано.

Низькочастотний динамік значно змінено. По-перше, зросли його розміри, що дає надію на отримання повноцінного низу. По-друге, замість опуклого пилезахисного ковпачка використовується увігнутий. За суб'єктивними відчуттями голівка виглядає досить упевнено, а в її керні навіть передбачено отвір для охолодження котушки.

Органи управління, як і раніше, скомпоновано на невеликій пластиковій вставці внизу однієї з колонок. Три ручки дають змогу регулювати гучність і частотний баланс, а додатковий роз'єм дає можливість підключення навушників. Відзначимо, що відразу після своєї появи STREAM Mega стали порівнювати з Royal 2R, і якщо з приводу зовнішності думки користувачів дещо розійшлися, то відносно регуляторів вони практично єдині – аналогові потенціометри набагато зручніші за цифрове управління, що скидає усі установки після виключення живлення.

Задня панель активної системи має класичний вигляд. Практично половину займає радіатор охолодження потужних мікросхем, а поруч розташовано тільки два стереофонічні входи RCA, специфічний вихідний роз'єм і вимикач живлення із запобіжником.

Усередині колонки виглядають упевнено. Для живлення використовується масивний тороїдальний трансформатор. Його параметри в повному об'ємі не вказано, проте напруга вторинних обмоток складає 2 х 18 В, а потужність за суб'єктивними оцінками – не нижче 100 ВА. У фільтрі встановлено два конденсатори по 6800 мкФ, а діодний міст має невеличкий алюмінієвий радіатор охолодження. Основну електронну частину розпаяно на двох платах. На одній з них розміщено активний фільтр, що розділяє вхідний сигнал. На іншіій – кінечний підсилювач потужності. Для реалізації чотирьох каналів задіяно дві мікросхеми LM4766T. Це відомі чіпи компанії National Semiconductor, що розраховані на потужність 2 х 40 Вт. У нашому випадку кожний з каналів працює на навантаження 6 (ВЧ) і 4 (НЧ) Ом, і при заявлених значеннях (30 Вт для одного динаміка) коефіцієнт нелінійних спотворень не перевищує 0,1%.

Практичне тестування і прослуховування

Отже, розпочнемо з розгляду амплітудно-частотних характеристик. Акустика виходить на номінальний рівень вже на 50 Гц, а нерівномірність АЧХ у робочому діапазоні не перевищує ±3,5 дБ. Середні частоти відрізняються відсутністю різких провалів і піків, а на ВЧ ми бачимо некритичний підйом, що переходить у завал.

Регулятор тембру працює за аналогією з розглянутими раніше моделями лінійки STREAM.

Поворот акустики на 45 градусів призводить до появи вираженого завалу на високих частотах. Тобто під час інсталяції і прослуховування потрібно домагатися оптимальної спрямованості, не відхиляючись від акустичної осі.

Нелінійні спотворення навіть на пристойному рівні гучності сильних нарікань не викликають. За характеристикою видно, що коефіцієнт практично в усьому діапазоні перебуває значно нижче 1%. Причому, якщо низькочастотний динамік місцями наближається до цієї відмітки, то ВЧ-головка працює дуже «чисто».

STREAM Mega опинилася в досить цікавому становищі. З одного боку, ця повнорозмірна акустика має помірну ціну, тому при суб'єктивній оцінці можна списати деякі недоліки. Проте з іншого – модель має успішного «старшого брата» Royal 2R. «Роялі» коштують трішки дорожче, але після випуску ці колонки по праву були названі одними з кращих у своїй ціновій категорії. Фактично STREAM Mega вступає в пряму конкуренцію з ними, а сперечатися з таким дійсно вдалим продуктом складно.

Загалом звучання акустики – на хорошому рівні. Порівняно з версією Light Light з'явився бас. Низькі частоти динамічні й пружні, можливо, їм не вистачає лише глибини і масштабності. Проте навряд чи це можна вважати недоліком, адже динамік підріс, проте все одно ми не виходимо з формату мультимедійної стереопари, хай і великої. Середні частоти порадували непоганою детальністю. Високі – дзвінкі й прозорі. STREAM Mega непогано справляється практично з усіма музичними композиціями. Звичайно, проста попса звучить упевненіше, ніж важкий рок, проте падіння детальності під час переходу до складних композицій можна вважати некритичним. Модель непогано розкривається в кіно та іграх. Через використання складних розділових фільтрів здатність формувати музичну сцену з чітким позиціонуванням джерел зменшилася, проте до критичних значень вона не знизилася. Потужності колонок запросто вистачає для озвучування будь-якого середнього або навіть великого приміщення, а зростання гучності не призводить до сильного збільшення спотворень.

Заключение

У підсумку версія Mega виглядає відмінним логічним завершенням лінійки STREAM. Колонки здорово підросли в розмірах, і тепер їх можна назвати по-справжньому повноцінною поличною акустикою. Оригінальну зовнішність і високу якість виготовлення збережено в повному об'ємі. Стосовно звуку можна сказати, що він вийшов універсальним і впевненим. Отже, цей набір можна використовувати для вирішення будь-яких домашніх завдань, будь то прослуховування музики, кіно або ігор.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі  
test site