рус
укр
 

Огляди та публікації

23.04.2020

Огляд портативної акустики Sven PS-600: бумбокс «на максималках»


Зміст

З портативною акустикою Sven в форматі «бумбоксу», що переживає зараз новий розквіт, ми вже знайомі. Всі пристрої цієї серії відрізняються гучним звуком і масою додаткових функцій — починаючи від динамічного підсвічування й закінчуючи караоке. Але сьогодні мова піде про один з «най-най» бумбоксів Sven: найгучнішим, з найбільш містким акумулятором, можливістю підключення двох пристроїв до одного джерела і так далі.

Що стосується гучності, то за рівнем заявленої потужності це одне з найбільш «просунутих» рішень на ринку в цілому. Звичайно, є й потужніші портативні пристрої, але у них є пара дуже суттєвих мінусів. По-перше, вага — портативними багато з них називаються лише тому, що одній людині під силу підняти їх і донести до машини. Ну і по-друге, ціна. Якщо Sven PS-600 ми можемо сміливо назвати бюджетним рішенням, то його «колеги по потужності» коштують відчутно дорожче.


Технічні характеристики


Вихідна потужність 50 (2 × 25) Вт
Частотний діапазон 45 Гц — 22 кГц
Розміри динаміків ВЧ: Ø 35
НЧ: Ø 100
Бездротова передача сигналу Bluetooth
(HSP, HFP, A2DP, AVRCP)
Можливість підключення двох пристроїв до одного джерела є
Відтворення з зовнішніх носіїв USB, microSD
Наявність вбудованого радіоприймача так
Джерело живлення літій-іонний акумулятор:
4000 мА•ч (2 шт.) USB: 5 В
Матеріал корпусу ABS-пластик
Розміри 470 × 240 × 240 мм
Вага 3,8 кг
Колір чорний
Рекомендована ціна 3 299 грн

Упаковка та комплектація


Упакована колонка в традиційну для Sven біло-синю коробку, на стінках якої розміщено коротку інформацію про продукт та його зображення. Всередині все поміщено в пластикові пакети та закріплено за допомогою пінопластових ложементів — за збереження під час перевезення можна абсолютно точно не хвилюватися.


Портативна акустика SVEN PS-600

В комплект входить сама колонка, інструкція і два кабелі — міні-джек на міні-джек та USB-Micro-USB, що використовуються для зарядки. Зарядного пристрою в комплекті немає, але це навіть непогано - USB-зарядок у більшості користувачів в надлишку, тому переплачувати за ще одну сенсу немає.


Портативна акустика SVEN PS-600

-ВГОРУ-


Зовнішній вигляд


Габарити та вага колонки, як вже говорилось раніше, дозволяють сміливо називати її портативною, але для свого класу вона досить велика. Тому ременя для перенесення як у «молодших» моделей тут немає — адже носити колонку таких габаритів на ньому буде не дуже комфортно. Для перенесення передбачені дві ручки.


Портативна акустика SVEN PS-600

Ну і класичний для бумбоксів метод перенесення на плечі для Sven PS-600 цілком зручний завдяки округленим граням.


Портативна акустика SVEN PS-600

На передній панелі розташований великий отвір фазоінвертора, динаміки приховані за спільними металевими сітками.


Портативна акустика SVEN PS-600

На одному з торців розмістилася панель управління з LED-екраном, а також численні роз'єми, в тому числі — для дротового підключення джерела та зарядки. З цікавих особливостей варто відзначити появу в «старшій» моделі лінійки цифрової клавіатури, що дозволяє швидко знаходити трек по його номеру, вводити частоту потрібної радіостанції або швидко вибирати один з пресетів, отриманих за допомогою функції автосканування всього підтримуваного діапазону.


Портативна акустика SVEN PS-600

На задній панелі нічого цікавого, крім «шильдика» з інформацією про пристрій.


Портативна акустика SVEN PS-600

Ще одна відмінність від попередніх моделей лінійки — ніжки на одній з бічних граней і можливість встановлювати бумбокс вертикально. Причому таке положення навіть більш зручне: так набагато легше користуватися панеллю керування.


Портативна акустика SVEN PS-600

-ВГОРУ-


Експлуатація


Розмову про режими роботи колонки почнемо з того, який найбільш часто використовується користувачами, а саме відтворення із зовнішнього джерела, підключеного по Bluetooth. Підключення відбувається без введення пароля — простим вибором у відповідному меню гаджета. При включенні Sven PS-600 активує останній задіяний режим роботи, при необхідності — вибираємо бездротове підключення за допомогою кнопки Mode.


Портативна акустика SVEN PS-600

Далі пристрій пробує під'єднатися до «знайомих» джерел, після чого перебуває у зоні видимості. Кодек, звичайно ж, використовується тільки один, і це SBC - для даного типу пристроїв нічого більш і не потрібно. Управління плеєром гаджета за допомогою кнопок на колонці працює коректно, хоча при такому типі підключення зручніше все ж таки керувати як відтворенням, так і гучністю з першоджерела.


Портативна акустика SVEN PS-600

Вбудований плеєр відтворює файли з USB-накопичувачів та карт microSD і, як і в інших моделях лінійки, дивує здатність розпізнавати не тільки MP3-файли, але і FLAC. Сенс слухати lossless на бумбоксі невеликий, але можливо стане в нагоді — наприклад, якщо у користувача є один носій для прослуховування на хорошій акустиці і в машині, і на бумбоксі. Вибір треків по теках неможливий, але для портативного пристрою це цілком нормально. Зате номер потрібної композиції можна ввести за допомогою клавіатури.


Дротове підключення, що також активується кнопкою Mode, працює цілком коректно — якщо не перевантажувати вхід, занадто піднімаючи гучність на джерелі. Прийом радіосигналу досить впевнений, якщо не ставити колонку в найдальший кут кімнати. В якості антени використовується кабель, підключений в роз'єм Aux, якщо радіо необхідно — доведеться носити його з собою. У приміщенні періодично виникає необхідність розмістити його вільний кінець трохи вище для більш впевненого прийому, на свіжому повітрі «антена» може просто лежати поруч з пристроєм.


З автономністю у Sven PS-600 все чудово — два акумулятори по 4000 мА • год кожен роблять свою справу. При підключенні по Bluetooth, на середньому рівні гучності та при включеному підсвічуванні колонка пропрацювала близько 17 годин, що вражає. Зарядка від 0 до 100%, правда, теж вимагає часу — у нас на це пішло майже 6 годин. Але в підсумку можна сміливо говорити, що повний день колонка працює, а за ніч встигає зарядитися.


-ВГОРУ-


Звук


Розмову про звук в цьому випадку буде доречно почати з його гучності. Звучить Sven PS-600 дійсно голосно — набагато голосніше, ніж очікуєш від портативного пристрою вагою трохи менше ніж 4 кілограми. Її вистачить як для озвучування великого приміщення, так і для вечірки на вулиці. Легкі спотворення з'являються лише на максимальній гучності, але викручувати ручку вправо все одно не варто — оточуючі можуть не оцінити можливість послухати музику разом з вами. Якщо є завдання озвучити велику територію, можна зробити це набагато ефективніше — під'єднати другу Sven PS-600 до того ж джерела, така функція в акустики є.


Басу колонка видає багато. Треба визнати, що заявлений частотний діапазон від 45 Гц при динаміку діаметром 100 мм — це якось занадто оптимістично. Але «довбає» Sven PS-600 все одно досить відчутно, любителі подібного звучання точно не будуть розчаровані. Ну а для інших є еквалайзер, про який ми ще поговоримо. За високі частоти відповідає окремий динамік — вони також відтворюються цілком на рівні.


А ось в середніх періодично відчувається певний недолік і тут є два шляхи. При відтворенні зі зовнішнього джерела все просто — можна додати потрібних частот, користуючись еквалайзером плеєра. Для кращого ефекту доведеться трохи «прибрати» баси, оскільки окремий динамік є тільки у високих частотах — середнім і низьким доводиться конкурувати за ті, що залишилися.


Вбудований еквалайзер дозволяє регулювати тільки рівень низьких і високих частот. Можна підкреслити середні, просто відмовившись від «довбаючого» басу й трішки підрізати високі. Але тут, звичайно, справа смаку. У будь-якому випадку, для автономного пристрою з пластиковим корпусом і не супер вагою звучить Sven PS-600 досить добре. Для його сфери використання — вечірок з друзями, відпочинку за містом і співу караоке якості звучання точно вистачить, а деякі його особливості можуть бути цілком «в касу».


-ВГОРУ-


Додаткові функції


Трохи вище ми вже згадали про караоке. Можливість підключення мікрофона — відмінна риса всіх бумбоксів Sven. Як і в інших моделей, у Sven PS-600 є два регулятори роботи мікрофона. За допомогою одного налаштовується гучність, за допомогою іншого — вираженість ефекту відлуння, який може надати голосу трохи додаткового об'єму.


Природно, що розраховане це все на любителів співу, головне завдання яких — просто отримати задоволення від процесу. Ми протестували колонку з декількома мікрофонами, які опинилися під рукою — все працює. Єдиний нюанс — потрібно бути обережніше з бездротовими моделями. Якщо звук голосу починає «хрипіти», значить вхід Sven PS-600 перевантажений і треба трохи зменшити передпідсилення на базі радіомікрофона.


Підсвічування у Sven PS-600 трохи відрізняється від «молодших» моделей. Два джерела світла розташовані над динаміками. Світла вони дають небагато, але цілком можуть допомогти створити романтичну атмосферу або навпаки - підштовхнути гостей зібратися на імпровізованому танцполі. Як поведе себе підствітка залежить від обраного режиму клавішею Light. Довге її натискання, до речі, відключає підсвічування повністю.


-ВГОРУ-


Підсумки


Колонка Sven PS-600 позиціонується як портативне рішення для вечірок з друзями, і в своїй ніші конкурентів у неї поки практично немає. Вона по-справжньому гучна, при цьому забезпечує цілком прийнятну якість відтворення. Дуже радує автономність і можливість бездротового підключення двох пристроїв до одного джерела, багатьом потенційним покупцям сподобається можливість підключення мікрофона. Плюс підсвічування, радіо, панель управління з цифровою клавіатурою і так далі. І все це при порівняно невисокій ціні, яка набагато нижче, ніж у інших пристроїв зі схожими характеристиками.


На закінчення пропонуємо подивитися наш відео-огляд бездротової колонки Sven PS-600:






-ВГОРУ-



...
  всі  
test site