рус
укр
 

Огляди та публікації

13.04.2020

Огляд портативної акустики Sven PS-550: потужний бумбокс з динамічним підсвічуванням і караоке.


Зміст

Формат бумбокса, який пережив свій розквіт в кінці 80-х років минулого століття, останнім часом знову набирає популярність — все більше виробників пропонує портативну акустику з порівняно великими габаритами, кількома динаміками й високою потужністю. Касетні деки змінилися підключенням до зовнішнього джерела по Bluetooth, але основа привабливості бумбоксів залишилась тією ж — можливість гучного відтворення музики в будь-якому місці.

Що робити з цим звуком — тут вибір залишається за вами. Можна веселитися і танцювати, можна влаштовувати реп-баттли, а можна просто займатися роботою на присадибній ділянці. «Свято, яке завжди з тобою» - запозичимо назву книги Хемінгуея для опису даного формату пристроїв. Компанія Sven вирішила піти ще далі й крім досить гучного звуку доповнила свою акустику PS-550 рядом функцій — від еквалайзера до динамічної підсвітки й можливості підключення мікрофону для караоке.


Технічні характеристики


Вихідна потужність 36 (2 × 18) Вт
Частотний діапазон 80 Гц — 22 кГц
Розміри динаміків ВЧ: Ø 35
НЧ: Ø 100
Бездротова передача сигналу Bluetooth
(HSP, HFP, A2DP, AVRCP)
Відтворення з зовнішніх носіїв USB, microSD
Наявність вбудованого радіоприймача так (87,5 — 108 МГц)
Джерело живлення літій-іонний акумулятор:
2000 мA·ч (2 шт.) USB: 5 В
Матеріал корпусу ABS-пластик
Розміри 460 × 210 × 195 мм
Вага 3,15 кг
Колір чорний

Упаковка і комплектація


Поставляється Sven PS-550 в картонній коробці, яку оформлено в традиційній для компанії біло-синій гамі. На стінках коробки знаходяться кольорові зображення пристрою, а також перераховані його основні характеристики. Всередині упаковки колонка поміщена в пластиковий пакет і закріплена двома пінопластовими вставками.


Портативна акустика SVEN PS-550

У комплект входить безпосередньо колонка з ременем для перенесення, інструкція з гарантійним талоном і два кабелі: міні-джек на міні-джек та USB-Micro-USB для зарядки пристрою.


Портативна акустика SVEN PS-550

-НАВЕРХ-


Зовнішній вигляд


Корпус колонки виготовлений з чорного ABS-пластика, основні динаміки діаметром 100 мм закриті металевою сіткою. Дизайн досить «агресивний» з вуглуватими формами й різкими гранями..


Портативна акустика SVEN PS-550

По центру знаходяться два отвори фазоінверторів. У верхній частині розташувалися високочастотні динаміки діаметром 35 мм з пластиковими захисними елементами.


Портативна акустика SVEN PS-550

Органи керування, роз'єми для підключення і LED-екран розміщені на торцевій частині колонки.


Портативна акустика SVEN PS-550

На іншому торці розміщені іконки, що демонструють основні характеристики пристрою.


Портативна акустика SVEN PS-550

На задній панелі немає нічого вартого уваги — лише наклейка з технічною інформацією та серійним номером.


Портативна акустика SVEN PS-550

На нижній частині колонки знаходяться гумові ніжки.

Портативна акустика SVEN PS-550

Головна особливість верхньої частини пристрою — регульований ремінь для носіння.

Портативна акустика SVEN PS-550

-НАВЕРХ-


Експлуатація


Для того, щоб включити колонку необхідно перевести перемикач на бічній панелі в положення «On». Останній використаний спосіб підключення активується за замовчуванням. З'єднання з джерелом звуку за допомогою Bluetooth відбувається без введення пароля — достатньо активувати відповідний режим за допомогою кнопки Mode на панелі управління колонки, після чого знайти її в списку пристроїв для підключення в меню пристрою-джерела.


Портативна акустика SVEN PS-550

Вбудований плеєр, що вміє відтворювати файли з USB-накопичувачів і карт microSD, несподівано порадував «всеїдністю»: крім MP3-файлів він відтворив розміщені на тому ж носії FLAC і WAV. Особливої необхідності використання lossless-форматів для бумбокса, звичайно, немає. Але можливість відтворювати різні файли з колекції без додаткового перекодування — приємний бонус.


Дротове підключення до зовнішнього джерела також працює цілком коректно. За суб'єктивними відчуттями, саме воно дає найвищу якість звуку, далі — вбудований плеєр, після чого — бездротове підключення. Але відмінності ці вкрай суб'єктивні й умовні, орієнтуватися при виборі підключення варто лише на зручність використання в конкретному випадку — зрештою, пристрій явно не «аудіофільский».


Радіо працює цілком коректно, але потрібно пам'ятати про одну важливу особливість: вбудованої антени у Sven PS-550 немає, в її якості виступає провід, підключений в роз'єм Aux In. Це породжує відразу дві незручності. Перше — колонку трохи незручно переміщати з включеним радіо: заважає кабель що висить з роз'єму. Ну і друге — необхідність пам'ятати про цей кабель і носити його з собою. Зате якість прийому цілком гідна — перешкоди з'являються, тільки якщо занести колонку в самий «глухий» кут приміщення. На відкритому ж повітрі взагалі ніяких проблем.


Доволі солідні габарити Sven PS-550 дозволили розмістити в корпусі дві акумуляторні батареї місткістю по 2000 мА • год кожна. Це забезпечило автономність, що вражає: у нас при підключенні по Bluetooth на рівні гучності трохи нижче середнього і включеному підсвічуванні колонка протрималася майже 12 годин. У більш сприятливих режимах ця цифра явно може бути ще більшою. Заряджається колонка від будь-якого пристрою з USB-роз'ємом через вхід Micro-USB за допомогою комплектного кабелю.


-НАВЕРХ-


Звук


Звучить Sven PS-550 напрочуд вражаючи. Особливо якщо пам'ятати, що перед нами бумбокс. Звичайно, тут складно говорити про «звукову сцену» або деталізацію. Але в цілому звучання досить рівне і комфортне, немає дратівливих «провалів» в будь-яких частотах, властивих багатьом компактним колонкам — дві пари динаміків НЧ + ВЧ, як декларує виробник, покривають частотний діапазон від 80 Гц до 22 кГц. Запасу по гучності цілком вистачить для вечірки з друзями десь на природі, при цьому навіть при максимальних значеннях гучності не було помічено серйозних спотворень.


Багато пристроїв подібного формату «грішать» зайве підкресленими басами, при цьому їх формфактор не дозволяє відтворювати баси на належному рівні якості — в підсумку виходить «ухання», що порадує лише невеликий прошарок любителів саме такого звучання. Колонка Sven PS-550 позбавлена цього недоліку: баса не дуже багато, але цілком достатньо, при цьому звучить він розбірливо і чітко. Природно, Sven PS-550 не призначена для насолоди тонкими нюансами гри контрабаса в джазовому біг-бенді. Але для танцювальних композицій, наприклад, її «басових можливостей» цілком достатньо.


У верхній частині середніх частот відчувається невеликий пік, що періодично призводить до надто різкого звучання вокалу і соло інструментів. Але це деталі, які аж ніяк не псують загальної картини. Завдяки використанню зв'язки з двох динаміків Sven PS-550 досить рівно відіграє не тільки всю середину, але й верхні частоти, що для портативного рішення вже саме по собі великий плюс.


Гучність баса і високих частот можна відрегулювати за допомогою вбудованого еквалайзера, який активується кнопкою EQ. При цьому є можливість не просто вибрати один із заздалегідь встановлених пресетів, як у багатьох переносних пристроях, а саме відрегулювати звучання — від -5 до +5. У максимальних значеннях можуть виникати шуми звучання, так що захоплюватися в будь-якому випадку не варто. Робота еквалайзера в середньочастотному діапазоні не передбачена, але з урахуванням формату використання Sven PS-550 особливої необхідності в цьому і немає.


-НАВЕРХ-


Додаткові функції


Однією з головних «фішок» пристрою є наявність мікрофонного входу, що робить з Sven PS-550 переносну караоке-станцію. Для управління мікрофоном на інтерфейсній панелі передбачено два регулятори: один відповідає за гучність, інший — за ефект відлуння. Професіоналів навряд чи вразить можливість Sven PS-550 в цьому плані, а ось любителі поспівати де-небудь на вечірці будуть цілком раді.


Функція відлуння на мінімальних значеннях регулятора може надати вокалу невеликого додаткового об'єму. А ось на значеннях трохи вище мінімальних — це вже лише кумедна іграшка, якою буде просто приємно побалуватися. Це стосується не тільки героя сьогоднішнього тестування, а й більшості караоке-пристроїв.


З провідними мікрофонами пристрій працює цілком коректно, а ось з бездротовими комплектами є невеликий нюанс, який варто враховувати. Якщо база радіомікрофона видає сигнал навіть з невеликим передпідсиленням, то мікрофонний вхід перевантажується і виникають відповідні спотворення. В цілому ж, серйозно розглядати професійні мікрофони в якості пари для Sven PS-550, природно, не варто.


Портативна акустика SVEN PS-550

Друга цікава особливість Sven PS-550 - підсвічування динаміків. Повноцінну світломузику вона навряд чи замінить: просто не вистачить яскравості. Але за умови достатнього затемнення їй цілком під силу допомогти створити ту чи іншу атмосферу — в залежності від музики що грає й обраного режиму. Вмикання та вимикання підсвічування здійснюється довгим натисканням на кнопку Light, коротке натискання перемикає режими — від простого розгоряння-загасання до мерехтіння в такт граючому треку.


-НАВЕРХ-


Підсумки


Портативна акустика Sven PS-550 - цікаве переосмислення формату бумбокса, яка має відмінне співвідношенням ціни та якості. Хороший для такого формфактору звук, оригінальний дизайн і тривала автономна робота здатні забезпечити цій моделі безліч шанувальників. Додаткові ж функції — від еквалайзера до підсвічування й караоке — роблять з Sven PS-550 справжній «музичний комбайн», ще більше розширюючи аудиторію потенційних покупців.


На закінчення пропонуємо подивитися наш відеоогляд портативної акустики Sven PS-550:






-НАВЕРХ-



...
  всі  
test site