рус
укр
 

Огляди та публікації

18.09.2017

На всі випадки життя: огляд акустики формату 5.1 SVEN HT-210

Часом буває складно сказати, про що думали творці тої чи іншої моделі акустичної системи , але в ситуації зі SVEN HT-210 все цілком очевидно. Шестикомпонентна акустика (сабвуфер і п'ять сателітів для об’ємного звуку) оснащена вбудованим FM-приймачем, зчитувачем карт пам'яті SD і USB флешок, приймачем Bluetooth та вичерпним набором входів, включаючи екзотичні для своєї цінової ніші оптику та коаксиал.

Говорячи простіше, інженери подбали про те, щоб SVEN HT-210 підійшла абсолютно до всіх пристроїв, котрі є у користувача вдома. Звичайно, ми живемо не у 2001 році, тому серед подібних комбайнів вже більш ніж достатньо, але більшості з них HT-210 зі старту дає фору по частині функціональності, і це не приймаючи до уваги більш ніж гуманну ціну (приблизно $120 у залежності від продавця).

Комплект поставки

Усередині коробки, в цілому, усе звично.

Але наявність деяких дрібниць хочеться відмітити. Наприклад, пульт керування йде з набором необхідних батарейок. У комплекті передбачені кріплення і гвинти для монтажу сателітів на стіни – ці «аксесуари» і зовсім днем з вогнем не знайти в стандартному комплекті. А тут є!

Також варто згадати про наявність рідкісного оптичного кабелю. У випадку необхідності його не купиш в першому магазині, але разом зі SVEN HT-210 він є в комплекті.

Конструкція

В цілому, набір інструментів демонструє гарне співвідношення потужності і розмірів. Колонки і сабвуфер і не великі, і не маленькі – середні. У цьому бачиться деяка спроба творців дотримати баланс між бажанням зберегти якість звуку, і при цьому звести габарити колонок до розумного мінімуму, щоб вони не загромаджували кімнату.

Всі сателіти виконані в єдиному стилі у нерозбірних дерев'яних корпусах. Передні панелі декоровані глянцевими пластиковими накладками, а установка сіток не передбачена.

В кожній такій колонці знаходиться один широкосмуговий динамік і один високочастотний випромінювач з цікавим фарбованим дифузором. В центральному каналі два широкосмугових динаміки.

Колонки можна розташувати на будь якій горизонтальній поверхні або вішати на стіну, як ми вже відмітили раніше, все необхідне для підвісної установки є у комплекті.

Сабвуфер з дзеркальною передньою панеллю і матовим корпусом виглядає під стать сателітам.

Все керування в SVEN HT-210 зводиться до великої ручки у верхньому правому кутку. Її обертанням змінюються параметри, а натисканням перемикається входи джерела звуку. Трьома кнопками знизу перемикаються канали радіо або треки на флеш-картці. Система зручна.

Всередині сабвуфера знаходиться вбудована мікросхема пам'яті, де зберігаються всі налаштування, так що, навіть у випадку відключення живлення, показники не скидаються. Якщо ви вимкнули акустику у режимі прослуховування музики з комп'ютера з вибраною вами гучністю, то саме з такими параметрами вона ввімкнеться наступного разу. Невеликий мінус пов'язаний з тим, що регулювати частотний баланс можна тільки з пульта. Для більшості це некритично, тому що, як правило , налаштування робиться один раз.

Електроніка

Електронна начинка по більшій частині реалізована з використанням класичних рішень, на котрі навішані сучасні фішки у вигляді Bluetooth і цифрового керування. Зроблено все достатньо ґрунтовно. Навіть якщо взяти сабвуфер у руки, то його маса зразу же натякне на використання гарного трансформатора. Так воно і є. Сумарна потужність вихідних обмоток становить 234 Вольт-Ампера, що майже в два рази більше загальної заявленої потужності. Факт немаловажний, тому-що саме від нестатку живлення страждає більшість мультимедійних систем.

Для сателітів реалізовано п'ять каналів на типових мікросхемах TDA2030A, а для сабвуфера використовуються рішення у вигляді TDA7265. Загалом, у схемотехніці SVEN HT-210 ми не бачимо перешкод на шляху до гарного звуку.

Тестування

Розглядання реальних характеристик почнемо з графіків АЧХ. Як бачите, сателіти показують дуже гарну нерівномірність. У діапазоні від 200 до 10000 можна сміливо говорити про показові ±2.5 дБ. Та і невеликий пік трохи вище 10 кГц являється винятково номінальним. Головне, що весь частотний діапазон відпрацьовується гарно без видимих просідань і завалів.

Сабвуфер узгоджений цілком непогано, а нижня поріг на рівні приблизно 40 Гц дає надії на отримання якісного повноцінного басу. Зверніть увагу, яка гарно виміряні показники збіглися з заявленими виробником. Досить рідкісний факт.

Центральний канал грає з ще меншою нерівномірністю. І якщо не говорити, з якої колонки знята ця характеристика, то її запросто можна приписати навіть дуже дорогій техніці рівня Hi-Fi.

По суб’єктивним враженням SVEN HT-210 заслуговує високої оцінки. В цілому, акустика відтворює якісний і гучний звук, який влаштує переважну більшість слухачів. Сабвуфер легко захоплює найнижчі нотки, грає збито, не бубнить і не змазує бас. Сателіти відрізняються легким акцентом на верхньому діапазоні, що обумовлено наявністю гірки на їх АЧХ.

Узгодженість не викликає нарікань, а, трохи налаштувавши рівень каналів, нам вдалося отримати вражаючий об’ємний звук. Набір непогано відіграє всі музикальні напрямки. Але найкраще йому, звісно, вдається електронна і поп-музика, фільми і озвучення ігор. Якщо ви полюбляєте хардкор і стилі з розряду по-важче, то деталізації може не вистачити.

В підсумку

SVEN HT-210 — рішення, безумовно, цікаве. По сукупності усіх факторів набір отримає дуже гарну оцінку з нашої сторони. Звучання доволі збалансоване і рівне. Є відмінний запас по потужності. Акустика обладнана багатьма інтерфейсами, тому до неї можна під’єднати абсолютно кожний домашній прилад.

Виходить такий собі універсальний, функціональний і потужний акустичний набір на всі випадки життя.Фотографії виконані в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручінін

Джерело: www.techlabs.by


...
  всі