рус
укр
 

Огляди та публікації

06.05.2017

Огляд 2.0 акустичної системи Sven SPS-635

На тестуванні KV невеличка 2.0 мультимедійна акустична система (АС) компанії Sven. Вартість моделі SPS-635 складає 79 рублів, що накладає на неї певні вимоги до прийнятного звучання. Що ж, будемо розбиратися – нижче пропонується розбір системи в переносному, а також найпрямішому значенні слова.

Комплект постачання

Поставляється акустична система в картонній коробці розмірами 385 × 305 × 220 мм. Усередині дві колонки, сигнальний кабель 2RCA до mini jack, акустичний кабель RCA до RCA, керівництво з експлуатації і гарантійний талон.

Зовнішній вигляд

Стереопару виготовлено в чорному кольорі. Передні сторони глянсові, а-ля «рояльний лак», фактура інших граней матова. Класичних акустичних грилів не передбачено – погляду і рукам одразу доступні динаміки.

Колонки двосмугові, розташування голівок традиційне – ВЧ над НЧ. Твіттер (ВЧ-динамік, а не соціальна мережа з одним «т») на активній колонці зміщено відносно осі нижнього динаміка трохи вправо, а розташований вище порт фазоінвертора – вліво. На пасивній колонці розташування елементів на передній панелі дзеркальне.

Цікаве обігравання динаміків деталями корпусу. Обидві голівки втоплено углиб широких конічних отворів, а низкочастотник, до того ж, не має вираженого пилезахисного ковпачка, через що великий увігнутий дифузор ще більше посилює ефект заглиблення, так що з урахуванням розташованого спереду порту фазоінвертора колонки реально нагадують якийсь строєний рупор. Купол твіттера, до речі, «перекреслено» пластиковою дужкою для захисту від дотиків і деформацій.

Стереопару не назвеш повнорозмірною, але замислитися над виділенням на столі місця під неї все ж доведеться. Як було відзначено, порт фазоінвертора розташовано спереду, що дає додаткові варіанти встановлення (впритул до стінки, наприклад). Встановлюється АС на гумові ніжки-пігулки – чотири штуки на пасивній колонці і шість на активній (дві ніжки закривають кріпильні отвори розташованого усередині трансформатора).

Управління стереопарою здійснюється з бічної панелі активної колонки. Ручки регуляторів VOLUME, TREBLE, BASS виготовлено з алюмінію, забезпечено насічками, вони мають хороший тугий хід. Регулювання від 7 до 17 «годин». Згори ручок розміщено світлодіодний індикатор живлення, а знизу, приємний бонус – роз'єм для підключення навушників.

Комутація здійснюється на задній панелі цієї ж колонки. Є 2 × RCA стереовхід (червоний, білий) і RCA-вихід для підключення пасивної колонки. Довжина комплектного сигнального кабелю складає 1,5 м, а акустичного – 2 м. Нижче гнізд під «тюльпани» розташовується кнопка вмикання живлення і вхід силового кабелю.

Конструкція

Корпуси АС виготовлено з MDF (англ. Medium Density Fibreboard), товщина стінок складає 6-8 мм. Зріз плит рівний, проклеювання стиків, як і обклеювання плит декоративною плівкою, якісне. Демпфуючого матеріалу (синтепон, вата) усередині не виявлено.

Передня панель кожної колонки являє собою пластикову накладку, що кріпиться за допомогою з'єднань штифт-паз. Порт фазоінвертора і твіттер закріплено на накладці, а НЧ-динамік – на плиті MDF.

Застосовані голівки сполучено паралельно. Є маркування опору і потужності: 4 Ом, 5 Вт (ВЧ), 4 Ом, 15 Вт (НЧ).

Конструкція голівок така: купол твіттера тканинний (можливо і шовк, як заявлено), дифузор НЧ-динаміка композитний, підвіси зі спіненої гуми. Магнітні системи голівок екрановано. Порт фазоінвертора зроблено з пластика, розміри його складають 100 мм на 30 мм.

Вмонтований підсилювач організовано на двох платах умовно – живлення підсилювач потужності та управління. Посилення реалізоване на двох TDA2030А, здатних видати 12-18 Вт залежно від живлення та опору навантаження.

Прослуховування і виміри

АС була підключена до ПК протягом тижня, нею озвучувалося кіно, відео, прослуховувалися mp3, тестові диски Prime Test CD тощо. Гучність і тембр виставлявся індивідуально під ситуацію.

Звучання стереопари можна охарактеризувати як добре. Є несподівано великий запас по гучності (а на максимумі так і не щоразу хрипить). Є звучний чіткий бас, з гарною атакою, проте трохи гучний. Високих вистачає з лишком – зазвичай тембр ВЧ викручуєш більше, але тут не той випадок. Суб'єктивно, хочеться енергії: більшої «присутності» музичних інструментів, жвавості вокалу, збалансованості в цілому.

Виміри здійснювалися за допомогою вимірювального мікрофона NTI MiniSPL і звукової карти Creative Audigy SE. Рівні гучності та тембрів було виставлено на середину.

Осьові амплітудно-частотні характеристики (АЧХ) колонок не зовсім ідентичні, у пасивної вона більше згладжена, без різких сплесків.

Залежно від розвороту колонок відносно осі вимірювального мікрофона на 30 і 45 градусів спостерігається не лише стандартний завал на високих частотах, а й погіршення форми АЧХ в діапазоні (1000-20000) Гц. Швидше за все, така її поведінка пов'язана з пластиковою накладкою, конічними розширеннями в ній та їхнім узгодженням з динаміками. Припущення вирішили перевірити експериментально – відкрутили ВЧ-динамік від пластикової накладки, прикріпили його до MDF корпусу і виміряли АЧХ колонки, що вийшла (з отвором замість порту фазоінвертора). Вид АЧХ, звичайно, був іншим, зате вона стала вести себе передбачувано при розворотах корпусу.

Сподобалося, як відпрацьовується корекція тембру ВЧ і НЧ – чітко, на ± (5-10) дБ. Чого-чого, але користувач не відчуватиме нестачі у високих чи низьких частотах.

Висновок

Акустична система Sven SPS-635 не дуже вимоглива до місця встановлення, має гарний вигляд, підійде для озвучування не лише ближньої зони ПК чи телевізора, а й цілком – приміщення площею до 20 м2.

Джерело: www.kv.by.


...
  всі