рус
укр
 

Огляди та публікації

12.05.2017

Мультимедійний комплект SVEN MS-110: компактна 2.1 система

Модель SVEN MS-110 у каталозі компанії SVEN значиться як новинка, хоча у продажу вона з'явилася не вчора – що ж, все у цьому світі відносно.

Відносна і заявлена в заголовку компактність: це не портативна акустика, якої у SVEN теж немало, а повноцінна настільна акустична система 2.1 із сабвуфером і двома сателітами з досить скромними розмірами – саб 150×215×240, сателіти 88×129×80 (в обох випадках вказано Ш×В×Г).

З габаритів зрозуміло і призначення: про високоякісне звуковідтворення, здатне задовольнити запити найвимогливішого слухача, мови бути не може, зате порівняно з вмонтованими в ноутбук або монітор динаміками поліпшення якості звучання буде явним. А наявність сабвуфера в корпусі з МДФ дасть перевагу у відтворенні нижніх частот звукового діапазону перед недорогими компактними стереосистемами, в яких мимоволі доводиться застосовувати широкосмугові динаміками з невеликим діаметром дифузора, а корпуси найчастіше пластикові.

Ціна SVEN MS-110, до речі, теж досить демократична: близько 1800 рублів (плюс-мінус апетити конкретного роздрібного продавця). Ось і подивимося, що пропонується за ці гроші.

Упаковка стандартна для продукції компанії: біло-синє розфарбовування, гарна поліграфія, пояснюючі написи російською мовою.

У комплекті, крім власне колонок, аудіокабель 2 × RCA – mini-jack завдовжки 1,4 м для підключення до виходу звукової карти комп'ютера, а також детальна інструкція російською, українською та англійською мовами і гарантійний талон. Пульта дистанційного управління немає – позначається бюджетность моделі.

Розфарбування пропонується лише одне: чорне із сірими вставками і накладками (на офіційному сайті їхній колір названо сріблястим, проте, висловлюючись мовою автомобілістів, це швидше «сірий металік»). В оформленні фронтальних панелей чимало глянцю, але його використано розумно: в місці, до якого з великою вірогідністю торкатимуться пальці з подальшою появою неохайних відбитків – на панелі управління – якраз і використано накладку.

Сателіти цілком пластикові, в них встановлено по одній широкосмуговій динамічній голівці з діаметром дифузора 5,7 см (по підвісу). На задній стінці отвір, з якого виходить півтораметровий кабель з RCA-роз'ємом для підключення до виходу підсилювача, розміщеного в корпусі сабвуфера. На днищі є ніжки-наклейки з півтораміліметрової гуми, якихось отворів для підвісу не передбачено.

Акустичне оформлення саба – фазоінвертор, вихід порту якого перебуває на правій бічній стінці. А НЧ-динамік з 93-міліметровим дифузором (також по підвісу) розташовано на днищі корпусу. Там же є і ніжки заввишки трохи більше півтора сантиметра, зроблені з пластика, але оснащені амортизуючою наклейкою, хоч і тоненькою.

Основні органи управління та оперативно використовувані роз'єми зосередилися у верхній частині лицьової панелі сабвуфера. Виділяється великий «крутистор» регулятора гучності – звичайного змінного резистора з упорами для положень Min і Max. Регулятор облямовано прозорим кільцем, що підсвічується під час увімкненого живленні синім світлодіодом. А над ним горизонтальним рядом розташувалися (зліва направо) роз'єм USB, слот для SD-карток і чотири кнопки.

Вже зрозуміло, що функціонал системи не обмежується відтворенням сигналу із зовнішнього джерела: можливість підключення змінних носіїв свідчить про наявність вмонтованого плеєра для музичних файлів, причому підтримуються формати MP3 і WAV. Сам носій має бути відформатовано в FAT або FAT32.

Відповідно і три з чотирьох кнопок призначено для управління відтворенням таких файлів: перехід на попередній і наступний треки, а також пуск/пауза. Найлівіша кнопка послідовним перебором вибирає джерело: PC – USB – SD, ось тільки поточний вибраний вхід ніяк не позначається. Але потрібно відзначити, що під час підключення USB- або SD-носія автоматично вибирається відповідний вхід.

Не пуста і задня стінка саба. Там розташовано гнізда RCA для підключення зовнішнього джерела звукового сигналу і сателітів, регулятор Bass (тобто рівня гучності сабвуфера, також з упорами в Min і Max), механічний вимикач живлення та отвір із захистом від перетирання, через яке виходить шнур живлення.

Тобто оперативно регулювати рівень басів, але головне – вмикати/вимикати акустичну систему буде не дуже зручно, а при виборі місця для встановлення саба доведеться передбачити доступ до його задньої стінки, адже при відсутності режиму Standby, що ініціюється з фронтальної панелі або через таймер після вимикання сигналів на входах, користуватися заднім тумблером доведеться регулярно, особливо якщо одночасне вмикання колонок разом з комп'ютером із загального «пілота» власник з тих чи інших причин вважає недоцільним.

Не забудьте ще, що цю колонку не можна ставити правим боком впритул до вертикальної поверхні, щоб не загородити порт фазоінвертора.

І «підстольне» розміщення сабвуфера також буде незручним: регулярно нахилятися до кнопок, роз'ємів і регуляторів – не найбільше задоволення. Щоправда, для колонки таких розмірів цілком можна викроїти місце на робочому столі.

Трохи про те, що всередині саба. Якісь звукопоглинальні матеріали відсутні, товщина виготовлених з ламінованого МДФ стінок корпусу складає 6 мм. Якщо судити за зрізами, матеріал не рихлий, а цілком якісний.

Зсередини до задньої стінки, зробленої з такого ж МДФ, кріпляться дві плати – та, що менша, з блоком живлення, більша – з підсилювачем потужності. Очевидно, є й третя плата, на якій розпаяні медіаплеєр, роз'єми і кнопки, проте її розтшовано поза внутрішнім об'ємом сабвуфера і закрито фронтальною фальшпанеллю.

Про схемотехніку скажемо коротко: блок живлення імпульсний, а підсилювач виготовлено на двох мікросхемах, закритих згори невеликими радіаторами із зігнутих бляшаних смужок, прикріплених пайкою до земляної шини плати, тому розгледіти маркування неможливо. Дуже схоже, що одна мікросхема утримує два канали для сателітів, а канали другої за мостовою схемою навантажено на низькочастотний динамік. І слід сказати, що для заявленої вихідної потужності подібних радіаторів цілком вистачає.

Прослуховування цілком підтвердило сказане на початку: комплект явно призначено для поліпшення озвучування робочого місця порівняно зі вмонтованими у ноутбук або монітор підсилювачами і динаміками. Причому поліпшення помітного, а не такого, що здатні забезпечити дешеві пластикові колонки. Але, звичайно, істинні меломани залишаться невдоволеними.

З конкретнішого можна сказати, що частотні діапазони саба і сателітів узгоджено не дуже добре, тому спостерігається деякий провал у нижній частині середньочастотного діапазону. Регулятор Bass на задній стінці сабвуфера дає найбільш лінійну АЧХ комплекту в крайньому правому (якщо дивитися ззаду) положенні, а в крайньому лівому рівень басів знижується дуже значно – по суті, при цьому працюють тільки сателіти, що не призначені для роботи на нижніх частотах.

Під час маніпуляцій із живленням чутні клацання: при вмиканні помітніші, при вимиканні слабкіші, але у будь-якому випадку їхній рівень дратівливим не назвеш, до того ж він не залежить від положення регуляторів.

Динаміки сателітів помітно втоплені відносно фронтальних площин, і найкраще відтворення верхніх частот буде під час перебування слухача на осі цих колонок. Проте комплект навряд чи розраховано на групове прослуховування, тому забезпечити це буде нескладно.

Робимо висновок: SVEN MS-110 – типовий приклад компактної мультимедійної 2.1-системи, недорогої, проте з цілком прийнятними для свого класу звучанням і запасом гучності, гарним зовнішнім оформленням і додатковим функціоналом у вигляді медіаплеєра з можливістю підключення двох типів носіїв. Щоправда, вхід для зовнішнього джерела всього один, та й підключення через Bluetooth не передбачено, але для бюджетного комплекту це цілком простимо.

Джерело: www.ixbt.com.


...
  всі