рус
укр
 

Огляди та публікації

29.07.2016

Акустична система MS-2050: сучасний медіакомбайн формату 2.1 з акцентом на баси

Років десять тому компактну акустику мультимедійною можна було назвати з великою натяжкою: добре, якщо система, крім підключення до ПК, мала можливість з’єднання з ще одним джерелом звуку. Проте із часом ситуація змінилася на краще: з’явився FM-приймач, потім – слот для USB-флешок. Кращі моделі зараз підтримують відтворення з карток пам’яті та підключення через Bluetooth. І все це є в арсеналі розглянутої нами сьогодні акустичної системи формату 2.1 SVEN MS-2050.

Зовнішній вигляд і конструкція

Для тих, хто вже знайомий з аудіопристроями SVEN, MS-2050 не стане одкровенням. Відповідно до сучасних уявлень про те, якою має бути масова акустика, фронтальні панелі колонок закрито чорними глянсовими пластиковими панелями, решта панелей корпусів – з дерева (MDF). Глянсовий «фасад» має чудовий вигляд поруч із сучасними телевізорами, оформленими аналогічним чином.

Фронтальна панель сабвуфера фактурно і функціонально поділена на верхню і нижню частини. Про глянсову верхню ми вже сказали. А нижню, центральним елементом якої виступає труба фазоінвертора, оснащено вставкою, що нагадує на вигляд і дотик шліфований алюміній.

НЧ-динамік виведено на правий бік і закрито чорним тканинним грилем.

Дифузори динаміків сателітів також зафарбовано чорним, таким чином досягається єдність композиції та повна кольорова гармонія. Хоча в деяких акустиках SVEN «розбавляє» їх сірим чи білим.

Монтаж корпусів традиційно для SVEN акуратний. На нижніх панелях сателітів передбачено невеличкі ніжки зі спіненого матеріалу. Ніжки сабвуфера – високі пластикові.

Начинка аудіосистеми зроблена добротно. Важливі з’єднання рясно змащено клеєм.

Компонування

Говоримо «компонування», маючи на увазі сабвуфер, оскільки на ньому з тильного боку розташовано усі роз'єми, а з лицьового – систему управління, дисплей, слот кардрідера і порт USB.

У верхній частині корпусу сабвуфера між логотипом і кнопками управління розмістився великий дисплей. Символи на ньому світяться жовтим, службові індикатори – синім (при підключенні через Bluetooth) або червоним (FM-радіо, USB/SD). Екран помітно спрощує налаштування радіо і регулювання звуку. На жаль, яскравість він не регулює. У неробочому режимі екран відображає поточний час.

Розміщену на корпусі систему регулювання з чотирьох кнопок та окремої рукоятки, що відповідає за умовчанням за зміну гучності, можна вважати резервною: все-таки на пульті ДУ кнопок більше і працювати з ними зручніше. Проте, у разі розряджання батарейок ПДУ ця система надає змогу пережити декілька днів до придбання нових елементів живлення.

Велика ручка регулятора може не лише обертатися, а й натискатися. У цьому випадку це призводить до послідовного перемикання джерел звуку. Зсередини ручка напівпрозора, у вимкненому стані вона підсвічується чотирма синіми світлодіодами.

Комплектність

У комплекті SVEN MS-2050 є все необхідне для того, щоб відразу під’єднати систему до одного джерела кабелем. А за рахунок вмонтованого приймача Bluetooth – до іншого джерела через безпровідний зв’язок.

Окрім комутаційних кабелів передбачено пульт дистанційного управління і дві батарейки типу ААА для нього, а також два кріпильні елементи для підвішування сателітів на стіну. Місця прикручення кріплень намічено на корпусах сателітів.

Підключення і враження від використання

Щоб «зібрати» систему, непотрібно навіть читати інструкцію: з’єднання кабелів сателітів за допомогою затискачів, зрозумілі кольорові схеми і наочні підписи схеми підключення на задній панелі сабвуфера не дають жодного шансу на промах. З урахуванням розпаковування на збирання йде хвилин 5-7 від сили.

Щоправда, одна справа зібрати, а зовсім інша – розмістити всі компоненти так, як хочеться. Обмеженням є довжина кабелів. Найкоротший з них – «антена» FM-приймача. Її довжина – 1,48 м. Намертво прикріплений до корпусу сабвуфера кабель живлення всього на декілька сантиметрів довший, ще на 10 см довшим є кабель RCA до mini jack для провідного підключення до джерела звуку. Найдовшими є акустичні кабелі – 2,2 м. Цього більш ніж достатньо для того, щоб рознести колонки по різні боки телевізора чи столу, а в деяких випадках – і розставити у різних кутах кімнати. Проте з підвішуванням на стіну, та ще й при використанні кабель-каналу, можуть виникнути проблеми. Отже, перед придбанням акустики бажано заздалегідь визначитися з місцем розташування і, в разі потреби, докупити довші кабелі. Благо, криза навряд чи позначилася на їхній вартості.

FM-антена зі своїми функціями справляється на «відмінно». Хоча в упевненому прийомі сигналів вирішальну роль, швидше за все, грає тюнер. У нашому випадку він на відстані 20 км від міста з антеною, розміщеною усередині приміщення, зміг знайти всі станції УК-діапазону. Більше того, радіо «грає» навіть без підключеної антени! Проте у такому разі «знайдуться» не всі станції, а лише основні – з найбільш високим рівнем сигналу.

Подібно до того, як під час заведення стрілка тахометра у деяких автомобілях доходить до краю шкали і повертається назад, SVEN MS-2050 супроводжує вмикання підйомом гучності на екрані до раніше заданої величини. При вимиканні системи гучність падає до нуля, і лише після цього акустика вимикається.

При встановленні USB-флешки чи картки пам’яті система автоматично перемикається на відтворення музики з цих носіїв. А якщо ж носій вийняти, то увімкнеться джерело, що використовувалося до цього.

Відрадно, що система сканує накопичувач дуже швидко. Наприклад, у нас на 308 треків, розміщених у 12 теках, пішло не більше 2 секунд. Вмонтований плеєр не підтримує роботу з теками: усім трекам просто присвоюються порядкові номери, згідно з якими здійснюється послідовність відтворення. Режим повторення композиції (Repeat) передбачено.

Сумісність SVEN MS-2050 з накопичувачами вибіркова. Подібно до FM-модуляторів та автомагнітол, акустична система віддає перевагу флешкам і простим карткам пам’яті: не швидкісним, а з невеличким (4-8 Гб) обсягом пам’яті і файловою системою FAT.

Тепер декілька слів про пульт управління. Він маленький і дуже легкий, водночас дає змогу зручно регулювати усі запропоновані розробниками можливості. Розташування кнопок швидко запам'ятовується, жодних проблем з управлінням наосліп не виникає.

На графіку АЧХ добре видно, що сабвуфер вмикається в роботу досить рано, приблизно з 30 Гц. Сателіти ж «вмикаються» помітно пізніше – приблизно з 100 Гц. Цим пояснюється домінування басів у звучанні: під час налаштування акустики його доводиться зменшувати навіть відносно умовного нуля.

Графік середніх і високих частот показово добрий. Особливо тішать верхи, які після типового піку в зоні 10 кГц не падають ніби в прірву, а плавно знижуються. У результаті ВЧ звучать живо й дзвінко.

Загалом, після грамотного налаштування, SVEN MS-2050 незалежно від жанру звучить дуже приємно. Наші скарги на баси можна назвати причіпкою. Адже, як відомо, басів мало не буває.

Висновок

SVEN MS-2050 – це по-справжньому мультимедійна акустика, здатна озвучити не лише комп'ютер, а й домашній медіацентр цілком. А мимохідь ще й мобільні пристрої, що підтримують зв'язок Bluetooth. Акцентований бас при грамотному налаштуванні не псує враження від прослуховування, а дзвінкі ВЧ надають музичним композиціям динаміки і жвавості. Система цілком підходить для озвучування простору помірної площі і треків будь-яких музичних напрямків.

Джерело: techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі