рус
укр
 

Огляди та публікації

«Кришталевий звук»: Тестування SVEN Stream R

Ця модель є помітно зменшеною (і не менш помітно здешевленою) копією комплекту SVEN Stream Mega R. Хоча, слід зазначити, що зменшення як розмірів, так і ціни, не позначилося на оснащеності.

 

Функціональність

Колонки поставляються в двох варіантах кольорів бічних стінок: під чорне дерево і під вишню. Інші поверхні чорні, з легкою шагренню. На активній колонці знизу виділяється панель управління з регуляторами і додатковими роз'ємами; глянсовий пластик панелі та сріблясті обідки рукояток надають дещицю елегантності, а пасивна колонка на цьому фоні має трохи підсліпуватий вигляд.

 

Ніжки – вже не раз бачене нами гумові кругляшки завтовшки 3 мм. Акустичне оформлення – фазоинвертор з портом на задній стінці.

Знімна декоративна панель дещо капітальніша: не просто каркас, а швидше пластина з MDF з круглими отворами під динаміки, обтягнута м'якою тканиною. Закріплюється вона фіксаторами у вигляді кульок на тонкій ніжці, які тримають добре.

Обидва динаміки шестиомні, НЧ/СЧ має діаметр дифузора 12 см, а у ВЧ-динаміка дюймовий тканинний купол. Місця кріплення динаміків забезпечено ущільнювачами.

Головні відмінності від інших даних моделей полягають у схемотехніці. Передусім, це бі-ампінг (bi-amping) – роздільні підсилювачі для каналів НЧ і ВЧ, сигнали для яких подаються з активного фільтра 4-го порядку. Але подібний спосіб підключення динаміків не дає змоги обмежитися двома проводами для підключення пасивної колонки, тому використано 4-контактні роз'єми XLR і 4-провідний кабель.

Підсилювачі потужності зроблено на двох здвоєних інтегральних УНЧ TDA7265, для охолодження яких використовується металева кришка вирізу в задній стінці активної колонки з додатковим ребристим радіатором; місце кріплення кришки забезпечено ущільнювачем. На одній платі з УНЧ розміщено і випрямляч з двома конденсаторами по 6800 мкФ, напруга на який подається з низькочастотного трансформатора на Ш-подібних пластинах (2 × 15 В, 3,5 А), який закріплено на днищі колонки через амортизуючу прокладку. У ланцюг його первинної обмотки включено запобіжник, доступний зовні.

Є ще один трансформатор того ж конструктиву, проте набагато меншої потужності – видає всього 8 В 0,2 А. Він розміщується на окремій платі і використовується для живлення слабкострумових ланцюгів (через окремий випрямляч та інтегральні стабілізатори напруги на тій же платі), а за допомогою розміщеного там само реле дає можливість реалізувати режим Standby.

 

Ланцюги комутації і регулювань розташовано на третій платі, щоа закріплена з внутрішньої сторони панелі управління. Управління гучністю і тембром НЧ/ВЧ здійснюється безупорними регуляторами. На панель управління виведено два роз'єми mini-jack – виходу підсилювача для навушників і додаткового входу, що дає можливість зручно та оперативно підключати різні пристрої, передусім мобільні. Є й світлодіодний індикатор, постійне світіння якого свідчить про вмикання колонок, а постійні або короткочасні мигання – про режими Standby/Mute або про те, що команда з пульта ДУ сприйнята.

Пульт ДУ такий самий, як в SVEN Stream Mega R, що дуже порадувало: мабуть, це найвдаліший пульт не лише серед тих, що розглядаються, а й серед дорожчих комплектів. Тут і зручна форма, і покриття soft touch, і ергономічно розташовані кнопки з добре підібраним зусиллям натиснення і чітким спрацьовуванням, але головне – широкий перелік функцій. З пульта можна регулювати не лише гучність і тембр, а й стереобаланс, перемикати входи, управляти режимами Mute і Standby (вийти з останнього, до речі, можна не лише з пульта: досить повернути будь-який регулятор на панелі управління).

Єдиний, проте істотний недолік такий самий, що і в старшій моделі: мала чутливість ІЧ-датчика, що примушує направляти пульт у його бік. Живлення пульта від елементу CR2025.

У комплекті три кабелі: 2,5-метровий для підключення пасивної АС, два сигнальних 2 × RCA – 2 × RCA і 2 × RCA – mini-jack довжиною 1,45 м.

     Переваги:
     • бі-ампінг з частотним розподілом каналів фільтром 4-го порядку;
     • наявність режиму Standby;
     • зручний і багатофункціональний пульт ДУ;
     • три входи, один з яких винесено на фронтальну панель управління;
     • підсилювач для навушників з роз'ємом на панелі управління;
     • найпотужніший з розглянутих трансформатор живлення;
     • відсутність клацань при вмиканні і вимиканні механічним тумблером
     • (щоправда, при переведенні в/з режиму Standby чутно клацання реле).

Виміри в RMAA

Графік АЧХ колонки SVEN Stream R, виміряний у середньому положенні регуляторів тембру:

 

Графіки АЧХ колонки SVEN Stream R, виміряні під час різних положень регулятора ВЧ:

 

Графіки АЧХ колонки SVEN Stream R, виміряні під час різних положень регулятора НЧ:

 

Судячи з наших вимірів, при нерівномірності ±6 дБ робочий діапазон SVEN Stream R складає 60 Гц – 25 кГц. Графік АЧХ має підйом і провали, проте є порівняно рівною лінією.

Регулювання високих частот здійснюється у межах ±8 дБ, низьких – у межах ±6 дБ. Результати вимірів АЧХ слід вважати нормальними і типовим для акустики аналогічного класу.

Звучання

Явних недоліків у звучанні SVEN Stream R немає. Якщо оцінювати за абсолютною шкалою, то слід зазначити загальну слабку детальність.

Перевагами Stream R є збалансоване звучання в усьому робочому діапазоні.


...
  всі