рус
укр
 

Огляди та публікації

26.03.2013

SVEN Elegance 5700: дива трапляються!

Красивий дизайн останніми роками стає пріоритетом у світі комп'ютерів. Технології технологіями, але, погодьтеся, сучасним ПК чи ноутбуком не лише зручніше користуватися, на нього ще й приємніше дивитися. Окрім витончених ліній у дизайні, розробники дедалі частіше віддають перевагу мініатюрності та легкості пристроїв, адже на робочому столі сьогодні занадто мало місця. Саме тому монітори стають дедалі тоншими, миші втрачають шнури і обзаводяться прикрасами у вигляді різноманітних візерунків яскравих мастей, а що ж клавіатури? Вони зменшуються в розмірах і з величезних шумних друкарських пристроїв перетворюються на легкі та універсальні блоки клавіш, які дарують зручність і комфорт та водночас віднімають мінімум вашого робочого простору. Чи не чаклунство?

Яскравий приклад — SVEN Elegance 5700 – недорога клавіатура, розробники якої пропонують нам своє уявлення про елегантну простоту і зручність для облаштування комп'ютерного столу.

Комплектація

Зізнаємося, комплектація клавіатур майже завжди стандартна. Сам пристрій та ще мануал – ось звичайний набір для такого типу пристроїв.

У даному випадку усе типово, можна лише відмітити, що коробка пристрою якісна і красномовно свідчить про те, що перед нами фірмовий пристрій з гарантією.

Зовнішній вигляд

Клавіатура підкуповує своїм вишуканим дизайном, невеличкими розмірами і витонченістю. Лиску додає глянсовий корпус, лампочки індикаторів режимів згруповано в акуратну стильну смужку, загалом, на корпусі немає нічого зайвого.

Клавіші SVEN Elegance 5700 заслуговують на особливу увагу. Їх виготовлено в ноутбучному стилі: невисокі, із заокругленими краями. Багатьом людям такі кнопки подобаються тому, що їх не потрібно натискати занадто сильно, щоб клавіші спрацьовували – під час роботи економляться частки секунди, що непомітно складаються в хвилини і навіть години. До речі, кнопки виготовлено за мембранною технологією, вони шумлять значно менше, ніж клавіші, що працюють за так званим «ножичним» принципом.

Придивимося до розкладки клавіатури уважніше. Усі звичні кнопки є, причому розташовані кожна на своєму місці: ті, хто вже стикався з видозміненими пристроями, але не оцінив польоту фантазії розробників, повинні занести це в плюси цієї клавіатури. Навіть клавіша Enter тут звична, повноцінна, у вигляді літери L. Правда, дещо нове дійсно є. Тест на уважність: спробуйте на фото знайти три відмінності в кнопках між SVEN Elegance 5700 і звичайною клавіатурою.

Справді, у верхньому ряду, над блоком редагування, в якому зазвичай розташовуються Print Screen, Insert і Delete, з'явилися три нові кнопки. Розробники вирішили удосконалити клавіатуру, додавши можливість управляти живленням комп'ютера. Виробник виніс на корпус «гарячі» кнопки «Sleep», «Power» і «Wake Up».

Зазначимо, що кириличні та латинські символи позначено на клавішах різним кольором, що доречно тим користувачам комп'ютера, які плутаються в російському чи англійському наборі. Все ж, методом сліпого друку володіють далеко не всі.

Ну і, нарешті, звернемо увагу на конструкцію в цілому.

І верхню, і нижню частину клавіатури виготовлено з глянсового пластика. Куточки корпусу трохи зрізано, щоб вони не чіплялися за одяг. На зворотному боці пристрою розташовано гумові ніжки, що запобігають ковзанню пристрою по столу, а також ще одні ніжки, цього разу пластикові, щоб догодити тим користувачам, які полюбляють нахиляти клавіатуру до себе під час набору. З правого боку корпусу прикріплено довгий шнур, призначений для підключення пристрою до комп'ютера через USB-порт.

Під час роботи

Клавіатура легко підключається, відразу готова до використання і не вимагає жодних магічних маніпуляцій з драйверами, що буде дуже доречно для не занадто досвідчених користувачів. Сказати, що SVEN Elegance 5700 здивувала нас, навряд чи можна. Але клавіатура показала себе з гарного боку, спростувавши заїжджений стереотип про те, що недорогі пристрої обов'язково з каверзою.

Насправді, працювати з нею приємно, та й тактильні характеристики кнопок залишають гарне враження. Якщо чесно, від бюджетних пристроїв, виготовлених за мембранною технологією, зазвичай очікуєш, що кнопки працюватимуть не занадто чітко, проте в SVEN Elegance 5700 з цього боку усе чудово. Мабуть, додати більше й нічого. Клавіатура справно працює і тішить око саме настільки, наскільки цього можна чекати від бюджетного пристрою.

Висновок

Модель SVEN Elegance 5700 підходить у тому випадку, якщо потрібна проста і доступна за ціною клавіатура, проте не хочеться, щоб вона мала незграбний вигляд чи була занадто вже тривіальною і звичайною. Пристрій справно працює, розташування кнопок звичне для всіх, а дизайн має ненав'язливий, легкий і сучасний вигляд.

Зазначимо, що в продажу можна знайти як білу, так і чорну клавіатуру, так що модель легко впишеться в різноманітний інтер'єр. Ціна пристрою складає всього $10, і в цьому ціновому діапазоні клавіатура виглядає дуже гідно за рахунок приємних кнопок і стильного дизайну.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі