рус
укр
 

Огляди та публікації

21.11.2012

SVEN MS-2000: малобюджетний цифровий музичний центр

Рано чи пізно власникові настільного ПК, оснащеного через непорозуміння парою копійчаних пластикових колоночок з таким же пластиковим звуком, спадає на думку ідея відновити звукове оточення до прийнятного рівня. Зрозуміло, найлогічнішим і найдоступнішим за витратами способом буде купівля 2.1-канальної акустичної системи, тобто, набору з сабвуфера і двох сателітів, що у більшості випадків забезпечують значно прийнятнішу якість в іграх, під час перегляду фільмів або прослуховуванні музики за персональним комп'ютером.

І це насправді так, що підтверджується пристойними обсягами продажів подібної акустики: споживач голосує рублем і найчастіше обирає для себе оптимальне поєднання 2.1-канальної якості з мінімумом витрат. У підсумку, вдома з'являється цікава конструкція, що за формами і габаритами нагадує такі популярні в недалекому минулому мініатюрні музичні центри.

Ось він, нехитрий шлях роздумів, що веде до логічної ідеї об'єднання в єдиній конструкції функцій комп'ютерної акустики і домашньої міні-системи: якщо вже так чи інакше доводиться витрачатися на 2.1-канальну акустичну систему для ПК, чому б не об'єднати її з іншими корисними функціями?


Мультимедійна акустична система SVEN MS-2000

Цілком можливо, саме так міркували розробники нового 2.1-канального цифрового музичного центру MS-2000 з компанії SVEN. Що з джерел гарного звуку можна назвати настільки актуальним на сьогодні, щоб воно заслуговувало на розміщення в такій системі? Аудіокасети нам, ясна річ, вже давно не потрібні, та й компакт-диски за великим рахунком теж можна назвати застарілим анахронізмом. Зате високоякісне радіомовлення на ультракоротких хвилях в діапазоні FM старіти не збирається, так само як і будь-яка цифрова музика, записана на справді популярних носіях. Найімовірніше, модель MS-2000 (до речі, названа в SVEN «музичною шкатулкою») саме з цих міркувань і обзавелася вмонтованим FM-тюнером, а також мультимедійним плеєром з підтримкою USB-накопичувачів і флеш-карт стандарту Secure Digital (SD).

Розглянемо ближче конструкцію музичного центру SVEN MS-2000. Комплект постачання складається з сабвуфера з інтегрованою електронною «начинкою», двох колонок-сателітів, пульта ДУ з двома батарейками ААА, сигнального кабелю, антенного проводу (для тюнера), комплекту для настінного кріплення сателітів, керівництва з експлуатації та гарантійного талона.

Корпуси сабвуфера і колонок-сателітів виготовлено з екологічно чистої деревно-стружкової плити (MDF) з оформленням передніх панелей з пластикового матеріалу і, зрозуміло, з магнітним екрануванням. Колір усієї акустики строго чорний, хіба що фарбоване дерево виглядає матовим, а пластик глянсовим, від чого так непросто фотографувати його без відблисків.

Тепер – необхідний мінімум технічних характеристик. Діаметр динаміка сабвуфера складає 133 мм, акустична схема із застосуванням фазоинвертора, водночас його відтворюваний частотний діапазон заявлено у межах 50 – 150 Гц. Діаметр динаміків односмугових сателітів – відповідно 80 мм, відтворюваний ними частотний діапазон заявлено в межах 150 – 20 000 Гц. Паспортна вихідна потужність сабвуфера (саме реальна – RMS) складає 18 Вт, сателітів – 2 × 11 Вт. Габарити сабвуфера 140 × 273 × 280 мм, сателітів 95 × 152 × 95 мм, сумарна вага усієї системи 4,3 кг.

Майже уся комутація виведена на тильну сторону сабвуфера: тут розташовується вимикач системи, аналогові аудіовходи (лінійний і ПК), а також роз'єми для підключення сателітів та антени. Роз'єми, що залишилися, – слот під карти пам'яті SD і порт USB – розташовані праворуч від лицьової панелі сабвуфера.

Прикраса лицьової панелі сабвуфера – світлодіодний дисплей з великими 7-сегментними цифровими індикаторами червоного кольору, що відображають, залежно від контексту, поточний час, номер відтворюваного трека, номер або частоту радіостанції тощо. Яскравість дисплея регулюється і адаптується до нічного часу. Поточний режим роботи пристрою (MP3, FM, AUX, PC) або годинник в режимі Standby, налаштування еквалайзера сну або вибраного джерела сигналу, у свою чергу, відображаються світлодіодними індикаторами синього кольору над і під цифровими індикаторами. Нічого, по суті, складного.

Управління системою здійснюється за допомогою величезних кнопок під дисплеєм – чотири по колу і одна в центрі. За їх допомогою можна оперативно погортати канали радіо, відрегулювати гучність і тембр, перемкнути входи тощо. Проте набагато зручніше здійснювати усі ці операції за допомогою пульта ДУ, що поставляється в комплекті: він легкий, зручний, для більшості функцій там відведена своя власна кнопка, передбачено навіть введення цифр. Особливо зручне те, що на пульті є спеціальна кнопка Clock, натиснувши яку, можна дізнатися поточний час. Крім того, дуже корисний режим «Sleep», що дає змогу встановлювати таймер вимикання.

Зрозуміло, музичний центр SVEN MS-2000 сумісний не лише з ПК, а й з будь-яким іншим джерелом аналогового аудіосигналу, будь то плеєр, телевізор або планшет. Специфіка акустичного тракту SVEN MS-2000, як засвідчили результати прослуховування якості, полягають в дуже якісному і добротному підході до відтворення низьких і середніх частот. У цілому звучить цілісно і збалансовано для своєї цінової категорії, але коник цієї системи, повторюся, це соковиті насичені низи. Отже, краще за все, певно, система справляється з озвученням комп'ютерних ігор, а також динамічних фільмів, і, звичайно ж, відтворенням сигналу радіостанцій.

До речі, про FM-радіо. Вмонтований тюнер несподівано порадував високою чутливістю і навіть селективністю, примудрившись упіймати безліч станцій навіть без підключення антени. У тюнера є пам'ять на 30 станцій, так що настроївши одного разу, ви зможете потім обирати улюблені канали за номерами на дисплеї.

Сумарна потужність 2.1-канальної акустики SVEN MS-2000 складає 40 Вт. На максимальній гучності нелінійні спотворення відтворюваного сигналу вже досить помітні, але, повірте, у власній квартирі ви ніколи не захочете викрутити гучність цього музичного центру на повну потужність – бо це чесні 40 Вт (RMS), і це буде занадто і для вас, і для сусідів.

Нарешті, фінальний вердикт щодо співвідношення «якість – ціна». Сьогодні музичний центр SVEN MS-2000 пропонується в онлайновому роздрібі за ціною близько 2 тисяч рублів плюс-мінус 150. Тобто, за ціною звичайної 2.1-канальної акустики ви отримуєте універсальну музичну систему з двома входами, вмонтованим FM-тюнером, годинником, пультом ДУ, можливістю відтворення музики з флешок і USB-накопичувачів. Дуже навіть непогано!

Чого не вистачає? Ну, можливо, Wi-Fi, але впевнений, якщо б його додали до системи SVEN MS-2000, ціна вже не була б такою «смачною». А вона, як бачите, дуже, дуже приємна для такої універсальної системи.

Джерело: 3dnews.ru.

Автор: Осип Клюєв


...
  всі