рус
укр
 

Огляди та публікації

16.11.2012

SVEN SPS-704 – перехідна модель з доступною ціною


Мультимедійна акустична система SVEN SPS-704

У модельному ряду компанії SVEN є велика кількість гідної стереофонічної акустики, серед якої можна назвати лінійку Stream, оновлені Royal 2R, Royal 1R тощо. Проте усе це топові версії, не розраховані на масового покупця. І, природно, наріжним каменем тут є ціна. Саме тому колонки, подібні SPS-704, мають ще привабливіший вигляд. Їхні корпуси мають середні поличні розміри, а встановлені динаміки мають непогані характеристики, що вже апріорі забезпечує звук відчутно кращий порівняно з тим, що можуть видати недорогі спікери. Водночас ціна не перевищує $60. І цей факт дає усі підстави називати SVEN SPS-704 певною перехідною ланкою між відверто декоративними рішеннями до повноцінних систем.

Комплект постачання

Акустика продається з простим стандартним комплектом постачання: дві колонки, сигнальний кабель з роз'ємом 3.5 мм та інструкція з гарантійним талоном. Кабель для з'єднання колонок між собою окремо не поставляється, оскільки його вже прикріплено до одного з корпусів.

Зовнішній вигляд і конструкція

Зовнішність колонок класична, і на вигляд вони асоціюються з повноцінною поличною акустикою. Розміри корпусів якраз десь посередині між вже згаданими спікерами і топовими зразками. І потрібно віддати належне, що особливого мінімалізму тут немає, але при висоті близько 27 сантиметрів SPS-704 дуже комфортно розміщаються навіть на невеликому комп'ютерному столику.

Для виготовлення корпусів застосовано матеріал MDF. До речі, ви самі бачите, що у цьому випадку виробник пропонує не найпростіші прямокутні скриньки, а щось більше. Бічні накладки, оформлені під натуральне дерево, з множинними скосами і закругленнями підвищують жорсткість корпусу, що сприятливо відбивається на акустичних характеристиках.

Якщо зняти захисні сітки, то можна розглянути встановлені динаміки. Низькочастотна голівка невелика. Розмір динаміка складає 100 мм, дифузор діаметром 74 мм зроблено з щільного паперу. Купол високочастотного випромінювача виготовлено з просоченої тканини. Вже приємно.

Для управління акустикою спереду однієї з колонок обладнано три стандартні ручки. Вони дають змогу змінювати гучність, а також баланс високих і низьких частот. Тут же встановлено і роз'єм для навушників. Якщо вставити їх штекер, то динаміки автоматично вимкнуться.

Внутрішня реалізація особливих нарікань не викликає. В активній колонці встановлено двоканальний підсилювач на мікросхемах класу 2050. Як високочастотний фільтр використовується конденсатор. До речі, неелектролітичний, а плівковий. За це окремий плюсик.

Тестування і прослуховування

Частотний діапазон колонок виявився дуже непоганим, особливо з урахуванням їхніх розмірів. Реально вони розпочинають працювати десь від 70 Гц, і тільки з 15 кГц починається некритичний спад АЧХ.

Регулятор тембру працює коректно, забезпечуючи хорошу глибину не лише на завал, а й на підйом потрібних частин частотного діапазону.

За суб'єктивними мірками колонки працюють цілком нормально. Середина в міру детальна. Високі частоти жодних нарікань не викликають. Гучність акустики нормальна, в усякому разі, її вистачає для прослуховування музики і перегляду кіно у межах невеликої кімнати. Якщо ж викручувати ручку на максимум, то передбачувано з'являються компресійні відтінки.

Висновок

Загалом, хоча система й не позбавлена деяких нюансів, звучання її перебуває на достатньому рівні, щоб задовольнити потреби середньостатистичного користувача. Такі колонки можна порекомендувати як універсальний варіант для домашнього мультимедійного комп'ютера. Вони непогано відтворюють музику і справляються з кіно.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site