рус
укр
 

Огляди та публікації

21.09.2012

Тестування ультрабюджетних HDMI-кабелів SVEN Base High Speed

Ми вже тестували декілька бюджетних HDMI-кабелів SVEN, у тому числі й порівнюючи їх з елітними зразками ціною близько 1000 доларів. Цього разу до нас у лабораторію надійшли кабелі ультрабюджетної категорії SVEN BASE. Усі кабелі мають досить малий, але чесно вказаний переріз – 30 AWG. Довжина кабелів складає 0,75, 1,5 і 2,5 метри. Для усіх кабелів заявлена підтримка HDMI High Speed, а вартість їх невисока – близько 2, 2,3 і 3 доларів за 0,75, 1,5 і 2,5 метрові версії відповідно.

Конструкція і матеріали

Усі кабелі, що надійшли на тест, позбавлені будь-якої упаковки і виглядають абсолютно однаково, за винятком довжини. Швидше за все, в роздріб ми побачимо звичайний брендований пакетик. Кабелі зовні виглядають гранично просто. Полімер, з якого виготовлена зовнішня ізоляція, м'який, сам кабель дуже податливо легко згортається в кільця. На ізоляції нанесено переріз – AWG 30 і відповідність стандарту HDMI High Speed.


Роз'єми зроблено з жорсткого ПВХ, окрім логотипу HDMI на них нічого не нанесено. Ні позолоти, ні покриття з нітриду титану, що куди частіше використовується, на контактах немає. Навряд чи це можна вважати мінусом з урахуванням мізерної ціни.


Виготовлено роз'єми при цьому досить якісно, сліди від прес-форм виражені мінімально.


Момент істини, проте, настає тільки після розкриття ізоляції і вивчення пристрою кабелю. Фактично, маркування High Speed означає приналежність кабелю до іншої категорії. Стандарт регламентує значення загасання сигналу, наявність внутрішнього екранування, а також переріз 28 AWG при довжині 5 метрів. Для кабелю завдовжки менше метра в принципі необхідності в подібному перерізу немає, і практика свідчить, що при грамотному виготовленні досить перерізу AWG 30. А ось здатність довших кабелів повноцінно працювати із стандартом High Speed викликає деякі сумніви.


Усі три кабелі мають абсолютно однакову будову. Під щільно прилягаючою ізоляцією, що виявилася досить тонкою, розташовано зовнішній екран кабелю із сіточки.


Другий шар зовнішнього екрану – алюмінієва фольга – ізольований від внутрішнього екрану тонкою плівкою діелектрика.


Внутрішнє екранування виготовлено для чотирьох витих пар. Взаємна ізоляція внутрішніх екранів відсутня, як і загальний мідний кабель, як було реалізовано, наприклад, у кабелі SVEN з поворотними роз'ємами.


Мідні жили мають діаметр близько 0,1 (± 0,01) мм, тому загальна площа перерізу приблизно дорівнює 0,054 мм. кв., що навіть трохи більше, ніж AWG 30 (втім, тут могла вплинути погрішність визначення діаметру).

Під час роботи

HDMI-кабель категорії High Speed зобов'язаний без проблем передавати картинку 1080p 60 Гц, що ми й перевірили за допомогою джерела – PlayStation 3 і плеєра Dune HD1, підключених до плазмового Full HD телевізора Panasonic 50GT30 через ресивер Onkyo TX-NR579. Варто зазначити, що плазмові Full HD панелі з відключеною по максимуму обробкою зображення досить чутливі до проблем HDMI-кабелів, що проявляється у вигляді цифрового «снігу», як білого, так і кольорового, на тлі чорної заливки.

Розпочнемо з найкоротшого, 0,75-метрового. Говорячи відверто, ми чекали від так недорого кабелю навіть з урахуванням його малої довжини неприємних сюрпризів («розтин» було зроблено вже після тесту з AV-апаратурою), і тому були готові побачити вищеописаний «сніг». Проте в жодному з необхідних для повноцінної роботи режимів (1080p, 1080i, 720p з частотою 24, 29.97, 30, 50 і 60 Гц) жодних проблем кабель не продемонстрував. Ми не наводили прямих порівнянь з набагато дорожчими кабелями, оскільки ще минулий тест показав, що різниця в картинці і звуці навіть при різниці в ціні в 500 разів залишається на рівні нюансів. Покупець дорогого домашнього театру у будь-якому випадку не зверне увагу на кабель ціною близько 2 доларів, а користувач невеликого телевізора (наприклад, на кухні) навряд чи стане клієнтом компанії, що випускають шнурки по 500-1000 доларів за метр.

Чесно кажучи, тестування 0,75-метрового кабелю на 50" плазмовій панелі було «грубим порушенням» рекомендації виробника. На упаковці написано, що кабелі HDMI BASE – для телевізорів з діагоналлю до 40". Проте, і кабелі 1,5 і 2,5 метра навіть на плазмовому 50" телевізорі відтворювали картинку в режимі 1080р, без зривів зображення. Хоча, справедливості ради, слід сказати, що відчувалася недостатня детальність у тінях, а якщо підійти до екрану впритул, було помітно «цифровий шум» на темному фоні, у вигляді суб-пікселів у режимі1080p, що випадково з'являються і гаснуть. Але, підкреслимо, що тестування на 50" плазмовій панелі – це супер жорсткий тест, який усі кабелі витримали гідно, а на РК-телевізорі Sony KDL-40X3000 усі три кабелі відпрацювали без артефактів усі необхідні режими.

Висновок

HDMI-кабелі BASE High Speed HDMI продемонстрували свою здатність працювати згідно із стандартом High Speed HDMI. Їх внутрішня будова досить якісна – є подвійний екран, а мідні жили за перерізом відповідають заявленому, єдиний мінус – внутрішні виті пари екрановані не повністю, і відсутня міжекранна ізоляція. Проте цей нюанс абсолютно втрачається на тлі мізерної ціни і досить якісного зовнішнього виконання. Все ж, для домашніх кінотеатрів класом вище початкового ми б рекомендували брати кабелі з великим перерізом. У будь-якому випадку, з урахуванням ціни до кабелів SVEN Base HDMI High Speed у нас немає претензій, ми можемо з упевненістю рекомендувати використовувати їх з РК-телевізорами з діагоналлю до 40".

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Мирослав Бабицький

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі