рус
укр
 

Огляди та публікації

30.05.2012

Тестуємо активну акустику 2.1 SVEN MS-1060R


Мультимедійна акустична система MS-1060R

Нова трикомпонентна система SVEN MS-1060R якнайкраще представляє один з напрямків розвитку сучасної мультимедійної акустики, коли вже добре знайомі й обкатані комплекти з класичними рисами адаптуються під сучасні вимоги шляхом додавання деяких фішок, наприклад, безпровідного управління. Такий підхід, на наш погляд, є досить обгрунтованим, оскільки акустика сама по собі дуже утилітарна, і придумати щось нове дуже складно, особливо у рамках таких обмежених бюджетів. І частенько трапляється, що в деяких галузях класика беззастережно рулює. Наскільки ж це вийшло у випадку з MS-1060R спробуємо розібратися у рамках цього матеріалу.

Комплект постачання

Система продається в невеликій картонній коробці, усередині якої можна виявити:
      • сабвуфер;
      • два сателіти;
      • ПДУ з елементами живлення;
      • сигнальний кабель 2 RCA – 3,5 мм;
      • два відрізки проводу для підключення сателітів;
      • інструкцію і гарантійний талон.

Загалом, усе необхідне для початку роботи є, але якщо ви захочете використовувати цей комплект з більш-менш гідними джерелами сигналу, обладнаними виходами типу RCA, то кабель 2 RCA – 2 RCA доведеться придбати самому.

Зовнішній вигляд і конструкція

Сателіти мають перевірену конструкцію. Їх корпуси розмірами 110 × 120 × 95 мм виготовлено з невеликих шматочків MDF, обтягнутих вініловою плівкою, що імітує дерево. Для установки на горизонтальних поверхнях служать невеликі ніжки, а ось отворів для настінного варіанту розміщення немає, хоча зробити їх було можливо, оскільки фазоінверторів ззаду немає.

Широкосмуговий динамік має непоганий вигляд. Паперовий дифузор діаметром 60 мм теоретично дає йому можливість забезпечити прийнятну якість звучання. А для того, щоб колонки виглядали сучасно, поверх голівки змонтовано сріблясте пластикове кільце.

До підсилювача, розміщеного в сабвуфері, обидва сателіти підключаються за допомогою пружинних затисків, тобто комплектні проводи можна легко поміняти на щось інше. Наприклад, для поліпшення якості звучання або якщо просто не вистачає довжини.

Сабвуфер виготовлено в масивному дерев'яному корпусі, який витягнутий вгору. Його розміри складають 170 × 300 × 310 мм. Спереду розташована декоративна срібляста накладочка, внизу якої змонтовано фазоінвертор. Низькочастотний динамік розміщено на бічній панелі і закрито сіткою квадратної форми. Сама голівка виглядає дуже переконливо. Діаметр дифузора складає близько 115 мм.

Кнопки на передній частині сабвуфера призначаються для реалізації базових налаштувань, щоб системою можна було користуватися, якщо відсутній основний пульт управління. За їх допомогою можна вибрати вхід сигналу (їх тут два: PC і AUX) і змінити рівень гучності.

За допомогою пульта можна зробити набагато більше налаштувань. Він дає змогу регулювати загальну гучність, змінювати баланс високих і низьких частот і виставляти гучність сабвуфера і сателітів окремо. Природно, є і можливість вибору входу. За розмірами пульт маленький, тому він дуже добре лежить у руці.

Електронна частина

Щодо електроніки, то ця система зроблена досить просто, рішення класичне. Для живлення використовується невеликий знижувальний трансформатор з невідомими параметрами, але на вигляд його потужність не перевищує 40…50 ВА. Сам підсилювач реалізовано на типових мікросхемах TDA2030A. Якість виготовлення плати можна вважати прийнятною, в усякому разі, ніяких недоліків, що впадають в око, немає. Хоча один нюанс в електроніці все ж є. Річ у тому, що для реалізації цифрового управління використовується не найгірший процесор PT2313L.

Проте, мабуть, через надмірно високий коефіцієнт посилення вихідних каскадів, у сателітах дещо підвищений рівень високочастотного шуму, що помітно порівняно з іншими подібними системами.

Тестування і враження від прослуховування

Спершу давайте розглянемо амплітудно-частотну характеристику системи. Сателіти працюють десь від 150 Гц і забезпечують допустиму нерівномірність для свого цінового діапазону. Після 10 кГц, відразу ж після піку, спостерігається різкий спад, властивий для широкосмугових динаміків. Сабвуфер починає грати приблизно від 45 Гц, що для динаміка таких малих розмірів можна вважати гарним результатом. Перекриття характеристик виконано без істотних нюансів, тим більше, що його можна регулювати самостійно за допомогою ПДУ.

Гучність звучання невеликих колонок виявилася на пристойному рівні. З графіка видно, що навіть при звуковому тиску 85 дБ(А) сателіти грають із спотвореннями на рівні 1,2% в діапазоні 200…10000 Гц. Для них це неабияке досягнення.

За суб'єктивними оцінками звучання сателітів сподобалося. Вони грають досить правильно, м'яко і приємно. Звук характеризується живими нотками, а нестача високих частот на загальній картині критично не позначається. Сабвуфер працює в міру глибоко й динамічно. Ясна річ, що при великій гучності починають позначатися компресійні відтінки та інші артефакти, але наявного потенціалу більш ніж достатньо для кімнати середніх розмірів. Здорово допомагає і поканальне регулювання, оскільки систему легко можна конфігурувати під будь-які стилі музики.

Висновок

Як підсумок, ми оцінюємо SVEN MS-1060R як хороший універсальний комплект мультимедійної акустики. Усі компоненти мають класичну зовнішність і характеризуються високою якістю виготовлення. Приємним бонусом в цьому випадку є безпровідній пульт управління, а звук перевершує усі очікування, враховуючи дуже демократичну ціну.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі