рус
укр
 

Огляди та публікації

31.01.2012

SVEN SPS-700 – домашні колонки з якісним звучанням

Продукція компанії SVEN добре відома російським користувачам не лише якісною мультимедійною акустикою для ПК, яку ця фірма поставляє в Росію досить давно (активна комп'ютерна дерев'яна акустика вирізняється передусім дуже хорошим співвідношенням «ціна/якість»), а й високоякісними компонентами для домашнього кінотеатру – акустичними системами навколишнього звуку та АV-ресиверами.

Нова модель акустичної системи SPS-700 не призначена для багатоканального звуку – ця новинка виконана в класичному двоканальному форматі "стерео". Але саме цим вона і буде цікава покупцям, оскільки на сучасному споживчому ринку залишилося зовсім небагато недорогих систем, що забезпечують високоякісний стереозвук.


SVEN SPS-700

У новій моделі реалізовано оригінальне конструкторське рішення, що вирізняє цю систему з-поміж подібних мультимедійних колонок: фазоінвертор щілинного типу для чистішого й глибшого відтворення низьких частот. Застосування такого рішення дає змогу уникнути характерного недоліку аналогічної продукції конкурентів – зростання шумів під час роботи на підвищеній потужності. Таким чином, SPS-700 навіть при своїй відносній компактності радує глибоким і потужним басом, відтворюваним навіть на максимальній гучності. Причому розміщення щілинного фазоінвертора на передній панелі дає можливість розташовувати колонки біля стіни, на полиці або навіть в глибокій ніші, проте для забезпечення високої якості звучання виробник рекомендує встановлювати систему на відстані 20-30 см від стінки або іншої перешкоди і розміщати їх від слухача симетрично на відстань не менше одного метра.

Причому слід зазначити, що і рівень виготовлення самих колонок SVEN SPS-700 набагато вищий за середній – високу якість звучання гарантують м'який шовковий ВЧ-динамік і корпус з потовщеними стінками, що демпфуються зсередини звукопоглинальним матеріалом.

Управління акустичною системою (регулювання рівня гучності, а також високих і низьких частот з плавним управлінням тембром звучання) розташовується на бічній панелі корпусу активної колонки, а отже, воно дуже зручне і при цьому не псує зовнішнього вигляду. Щоб отримати ще глибший бас, до SPS-700 можна підключити сабвуфер (рекомендована виробником модель сабвуфера – SVEN HA-620W). Вхід для підключення джерел аудіосигналу (RCA-тюльпани для лівого і правого каналів, а також гніздо для підключення сабвуфера) розташовані на задній панелі колонки (для підвищення якості відтворення звуку рекомендується користуватися виходом Line-Out звукової карти ПК).

Акустична система сумісна з аудіовиходами звукової карти ПК, VCD/LD, CD, МРЗ-плеєрами та іншими побутовими джерелами аудіосигналу. Магнітне екранування дає змогу використовувати SPS-700 поблизу моніторів і телевізорів практично без спотворення зображення. Новинка випускається в трьох кольорових варіантах: чорному, сріблястому і під горіх. На російському ринку система SPS-700 продається за ціною від 1000 до 1200 руб.

На завершення відзначимо результати прослуховування цієї акустичної системи. Адже, врешті-решт, що найбільше хвилює користувача, коли він підключає колонки? Щоб вони добре звучали! Звичайно, меломанам не варто чекати дива від акустичної системи за тисячу рублів, проте якщо усвідомлювати те, що це реальне життя, а не казка, то можна об'єктивно оцінити шуми, які, в принципі, присутні в будь-якій апаратурі (у просторіччі такий "білий шум" називають шипінням) і порівняти рівень спотворення сигналу з аналогічними виробами конкурентів. Так от, у колонок SVEN SPS-700 шипіння, звичайно, теж є, але почути його можна, тільки якщо викрутити гучність значно більше половини, а при звучанні музики шипіння в ній розчиняється миттєво і ніяких спотворень на високій гучності не прослуховуються. Співвідношення сигналу і шуму в технічних характеристиках не вказується, проте, за нашими відчуттями, якість тракту у SVEN SPS-700 відповідає середньому рівню побутової апаратури (воно помітне вище, наприклад, ніж у хорошого телевізора)

При цьому одним з традиційних достоїнств продукції SVEN залишається її низька ціна, що разом з високою якістю дозволить вироблюваною компанією апаратурі скласти серйозну конкуренцію техніці інших фірм.

Оригінал статті опубліковано в журналі «Компьютер Пресс».


...
  всі