рус
укр
 

Огляди та публікації

31.10.2007

Оптична технологія MRL

Як відомо, в класичній оптичній мишці світлодіод освітлює поверхню під кутом приблизно 45 градусів, тому відбитий світловий потік тільки частково потрапляє на сенсор. Якщо подивитися на практично будь-який сучасний оптичний маніпулятор знизу, то можна побачити простеньку систему, що складається з двох пластикових лінз, сенсора і світлодіода. При переміщенні мишки освітлювана світлодіодом частина поверхні фокусується однією із лінз і обробляється сенсором, після чого сигнал потрапляє на чіп контроллера, а потім – в ПК. Проблема оптичної технології полягає в тому, що сенсори настроєно таким чином, що вони здатні виразно сприймати відбите світло лише тоді, коли між поверхнею і «оком» маніпулятора не більше 2,5 мм. Саме з цієї причини миша починає поводитися непередбачувано на оргсклі, полірованому металі або нерівних поверхнях – там електроніка деколи просто не може уловити сфокусований пучок відбитого світла. Частково проблему вирішили оптичні системи, в яких для підсвічування використовувався промінь лазера. Втім, принцип роботи сенсорів не змінився, і проблеми загалом залишилися.

Оптична технологія MRL (Mirrored Reflection Lens Technology), за твердженням її творців, дає можливість зчитувати зображення з робочої поверхні під прямим кутом. Завдяки новій схемі, що використовується в оптичному модулі MRL (Mirrored Reflection Lensбукв. зеркальна лінза відображення), віддзеркалення поверхні потрапляє у зчитуючий сенсор під кутом 90 градусів, тобто в сенсор потрапляє фактично 100% світлового пучка (див. нижче порівняння принципу роботи миші MRL і оптичної миші). В сукупності з більш рівномірним освітленням поверхні це збільшує чутливість оптичної мишки до рівня лазерної і дає змогу працювати практично на будь-якій поверхні (див. нижче порівняння роботи миші MRL і оптичної миші на різних поверхнях)! Застосування миші MRL допомогає уникнути «паразитних» віддзеркалень, що невідворотно виникають при використанні «звичайних» і лазерних сенсорів на напівпрозорих і глянсових покриттях. При цьому її вартість залишається на рівні класичного маніпулятора.

Лінійка комп'ютерних маніпуляторів компанії SVEN поповнилася новими оптичними мишами RX-503 MRL, RX-600 MRL і RX-800 MRL, виготовленими за патентованою оптичною технологією MRL.


RX-503 MRL

RX-600 MRL

RX-800 MRL

Підготував Анатолій Литвиненко


...
  всі