рус
укр
 

Огляди та публікації

14.05.2013

Клавіатурний еко-дизайн: SVEN Comfort 4200 Wooden

Продовжуємо подорож світом доступних клавіатур SVEN, цього разу у нас в гостях модель з «лісовою» назвою Comfort 4200 Wooden. Схоже, створюючи цей пристрій, розробники чимало думали про великі класичні кабінети чи затишні кімнати в еко-стилі. Інакше, як ще можна пояснити той факт, що вони вирішили замаскувати звичний пластик під натуральне дерево?

SVEN Comfort 4200 Wooden є великою просторою клавіатурою, на якій, окрім звичайних клавіш, розмістився цілий арсенал додаткових кнопок для ефективнішої роботи з комп'ютером. Клавіатура розроблена для того, щоб забезпечити комфортну роботу з домашнім ПК, а також зручне управління плеєром під час відпочинку. Провідний інтерфейс підключення натякає на те, що пристрій розроблявся для малорухомого стилю використання, тому нам здається, що такій моделі місце саме вдома на спеціальному столі, поруч із комп'ютером і медіацентром.

Упаковка

Комплектація SVEN Comfort 4200 Wooden є досить стандартною для того, щоб не зупинятися на ній надовго, а лише згадати, що до клавіатури додається не лише інструкція, а й гарантія.

Кольорова біло-синя коробка забезпечена великою фотографією пристрою, логотипом виробника та короткою характеристикою пристрою.

Зовнішній вигляд

Ми вже згадували, що клавіатура виглядає досить великою. Воно й зрозуміло, з боків розробники додали трохи площі для додаткових кнопок, а знизу – широку підставку для кистей, покликану зробити роботу приємнішою. Ця ж підставка дуже нагадує натуральне дерево в кольорі венге. Насправді, перед нами пластик, але здалека його легко сплутати з натуральним матеріалом.

За площею пристрій великий, а ось за товщиною відповідає модним тенденціям – клавіші невисокі, корпус тонкий. Без цього клавіатура була б зі своїми параметрами важкуватою і незграбною, але слім-конструкція перетворює її вигляд на легкий, сучасний і навіть по-своєму благородний.

Основний матеріал – чорний матовий пластик. Приємно відзначити, що на його текстурі відбитки від пальців зовсім не залишаються (так, як це не дивно, з таким матеріалом усе частенько виходить навпаки). Дизайн своєрідний, у багатьох інтер'єрах його можна дуже цікаво обіграти, зробивши оригінальний акцент. До речі, є ще варіант виконання клавіатури «карбон», який на вигляд дуже схожий, але додає не еко-нотку, а акуратний акорд у стилі техно.

Зону клавіш у цій моделі виготовлено в чорному кольорі, як і основну частину корпусу. Самі кнопки шорсткі, вони забезпечені невеликими впадинками по центру, щоб користувач краще відчував кожну окрему клавішу під своїм пальцями. Символи нанесено на поверхню кнопок двома різними кольорами – в темряві російські букви помаранчевого кольору не так помітні, проте при звичайному освітленні відразу інтуїтивно зрозуміло, де кирилиця, а де латиниця. Стандартних кнопок на корпусі повний набір. А на додаток до них розробники запропонували ще 12 клавіш і одне коліщатко прокручування. Цікаво, що ніяких індикаторів режимів роботи на клавіатурі немає.

Щодо використання, то клавіатура підключається до комп'ютера за допомогою кабелю середньої товщини. Інтерфейс, як зараз водиться, USB, довжини вистачає для підключення не лише до передньої панелі системного блоку, а й щоб дотягнутися до портів, розміщених із зворотного його боку.

Зручніше розташувати клавіатуру на столі допомагають додаткові відкидні ніжки, приховані на зворотному боці пристрою.

Кнопки

Усі клавіші виготовлено за «мембранною» технологією – менше шуму, зате більше стійкості до випадково пролитих рідин. І, що нам дуже сподобалося, за останні декілька років SVEN явно зробила великий крок вперед щодо конструювання своїх клавіатур. На сьогодні її мембранні кнопки досить приємні в роботі. Нічого не заїдає, кожне натиснення спрацьовує добре.

Стосовно розкладки, то прибічники традиційного набору розробники явно догодили. Усі клавіші на місці, усе там, де й має бути, так що витрачати час на те, щоб звикнути до клавіатури, не доведеться. Enter великий, Backspace теж, пропуск повноцінний, навіть клавіш Win дві штуки. Хіба що, лівий Shift злегка вкорочений, але роботі це не заважає.

Додаткові елементи управління забарвлено в сріблястий колір, під кожною кнопкою знизу є піктограма, що пояснює її призначення.

Найцікавішим з-поміж «офісних» функцій нам здалося те, що прокручуванням сторінки можна управляти за допомогою спеціального коліщатка. В іншому усе традиційно для мультимедіа-клавіатур: клавіші вмикання плеєра, пауза, управління гучністю (розташовані справа); калькулятор, домашня сторінка, пошта, вибране, пошук (на лівій «кормі» пристрою); кнопки для усипляння-вимикання комп'ютера (ближче до правого верхнього кута). Наскільки нам відомо, в інтернеті можна знайти програми сторонніх розробників, що дають змогу записати на кнопки клавіатур свої функції, надаючи можливість кастомізувати пристрій і призначати, якщо необхідно, на додаткові кнопки свої функції.

Під час роботи

Співати дифірамби клавіатурі ми не будемо з тієї простої причини, що їх потрібно приберегти для дійсно революційних пристроїв, – скажімо, розкішних і дорогих геймерських клавіатур. А тут ми бачимо просто гарний у своєму ціновому діапазоні пристрій. Хоча, звичайно ж, він заслуговує на невеличкий комплімент: за те, що розробники вберегли клавіатуру від типових проблем недорогих пристроїв і представили користувачам працездатне та органічне рішення. Без особливого шику, але зі своєю невеликою родзинкою у вигляді оригінального оформлення і наявності додаткових кнопок. Клавіатура справно виконує свої основні обов'язки плюс дає змогу з великим комфортом дивитися фільми і слухати музику – змінювати, приміром, гучність кнопкою набагато зручніше, ніж залізати в налаштування плеєра.

Висновок

Клавіатура SVEN Comfort 4200 Wooden є типовим прикладом доступних клавіатур, виготовлених без яких-небудь огріхів у плані складання чи справності.

Використання не зовсім звичайного дизайну, а також розширена функціональність, дають змогу сказати, що рішення насамперед призначено для домашнього вжитку, проте ніщо не заважає доповнити ним і офісний комп'ютер. Ціна пристрою складає $10-12, і ці гроші він вже точно чесно відпрацьовує.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: Марина Камаєва

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі