рус
укр
 

Огляди та публікації

19.01.2012

Стабільне живлення. Огляд стабілізатора напруги мережі SVEN AVR 1000 LCD, www.hi-fi.ru

Сьогодні у нас на випробуванні досить незвичайний електроприлад, який на перший погляд не може радикально вплинути на саунд стереосистеми. Але лише на перший погляд.


SVEN AVR-1000LCD

Аудіофіли давно сперечаються про ефективність використання у своїх системах всіляких мережевих фільтрів, джерел безперебійного живлення, ЛАТРів і стабілізаторів напруги. Думки з цього приводу висловлюються прямо протилежні – від повної відмови зважаючи на негативний вплив на звук до обов'язкового застосування. Погляди відносно дії таких пристроїв саме на саунд аудіоапаратури мають швидше суб'єктивний характер, проте існує й об'єктивний факт – чисте і стабільне живлення йде тільки на користь електроніці, адже воно збільшує термін служби того або іншого компонента в умовах експлуатації при нестабільній, стрибаючій і нечистій напрузі. Звичайно ж, якщо у вашому будинку грамотно зроблена силова розводка із застосуванням добротного мідного електричного кабелю великого перерізу, а підстанція працює справно, не докучаючи відключеннями і кидками напруги в мережі, то придбання стабілізаторів і фільтрів необов'язкове. Але якщо будинок старий, проводка зношена, архаїчні алюмінієві жили розсипаються на очах, розетки іскрять і час від часу спостерігається різке падіння або, навпаки, зростання напруги, то мережевий стабілізатор або хоч би фільтр просто необхідні. Найдоступніший і поширеніший пристрій – саме мережевий фільтр, але він не вирішує проблему глобально. При різких скачках напруги фільтр просто вимкне техніку, тоді як стабілізатор збереже її працездатність у звичайному режимі, якщо, зрозуміло, такого роду сплески залишаються в розумних межах. Годі й говорити, наскільки це важливо, особливо коли працює прецизійна апаратура і переривання загрожує втратою важливих даних або зупинкою процесу. Але перейдімо до справи. Розглянемо, що являє собою SVEN AVR 1000 LCD. Дизайн його, ми б сказали, занадто помітний для тривіального побутового приладу, та й обробка занадто багата для подібних пристроїв, а два рідиннокристалічні дисплеї з червоними цифрами і зовсім бентежать: деяке аудіофільске диво? На фасаді є ще мережева клавіша, кнопка паузи і три світлодіодні індикатори, а ззаду лише одна (у цій моделі) мережева вихідна розетка. Це в якомусь сенсі виправдано – стабілізатор не є фільтром, тому для нього краще придбати опціонально фільтр типу «пілот» з декількома розетками. Усередині металевого корпусу на днищі розташований потужний тороїдальний трансформатор. Він стоїть на солідному гумовій прокладці, що ізолює корпус від вібрацій, – будь-які резонанси будуть зведені до мінімуму. Крім того, така конструкція дає змогу уникнути перегрівання. Забігаючи вперед, скажемо, що SVEN AVR 1000 LCD абсолютно безшумний, навіть у невеликому тихому приміщенні його абсолютно не чути. Шість реле Songle SRD-12VDC-SL-C, що відповідають за перемикання обмоток трансформатора, оперують комутацією струму до 10 А. Логікою управляють контролер Holtek Semiconductor HT46R064 (8 біт) і блок з чотирьох ОУ LM324N.

Виграшність цієї моделі порівняно з конкурентами полягає в тому, що SVEN AVR 1000 LCD працює з гігантським розкидом напруги – навіть при його падінні до 100 В на виході стабільно видаватимуться 220-230 В. Адже це не моторизований і досить шумний ЛАТР. У випадках, коли спостерігається часте відключення напруги, можна перевести пристрій в режим паузи – тоді стабілізатор подаватиме живлення на техніку через три хвилини після падіння. Це, наприклад, забезпечить від поломки ваш холодильник. Додамо, що цей прилад придатніший для експлуатації в побутових умовах, тобто в приміщеннях із стабільними температурними показниками (не нижче 0 °С), помірною вологістю, низьким вмістом пилу. І, звичайно, при купівлі прорахуйте передбачуване навантаження, щоб не перевантажувати SVEN AVR 1000 LCD, адже у фірмовій лінійці LCD є цілих п'ять моделей, здатних працювати з навантаженням від 500 до 3000 В•А.

Висновок

Незамінний пристрій у квартирах із старою проводкою, в літньому будинку, в невеликих лабораторіях, де ведуться точні медичні або технічні дослідження за участю прецизійної вимірювальної апаратури, для продовження терміну служби побутової техніки і електроніки.

Плюси: Оригінальний дизайн, надійність, безшумна робота.

Джерело: журнал www.hi-fi.ru, январь 2012 г.


...
  всі