рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Пасивна акустична система

– акустична система, в корпус якої вмонтовані групи випромінювачів, підключених через пасивний фільтр частот однією загальною парою проводів до окремого підсилювача. Приклади пасивних (компонентних) акустичних систем і професійних пасивних акустичних систем дивіться на нашому сайті.

Передискретизація (oversampling)

Технологія, що використовується в цифрових програвачах (CD і DVD) для зменшення шумів і перешкод після цифро-аналогового перетворення. Чим вище частота, з якою здійснюється вибірка сигналу, тим менше шум. Передискретизація з підвищенням частоти в 256 разів фактично повністю усуває будь-який шум.

ПЗЗ-матриця

(скороч. від «прилад із зарядовим зв'язком») або CCD-матриця (скороч. від англ. CCD, «Charge-Coupled Device») — спеціалізована аналогова інтегральна мікросхема, що складається зі світлочутливих фотодіодів, виконана на основі кремнію, використовує технологію ПЗЗ — приладів із зарядовим зв'язком

Підсилювач звукових частот (ПЗЧ)

(інші назви — підсилювач низьких частот, ПНЧ; підсилювач потужності звукової частоти, ППЗЧ) — пристрій (електронний підсилювач) для посилення електричних коливань, відповідних чутному людиною звуковому діапазону частот (зазвичай від 16 до 20 000 Гц). Може бути виконаний у вигляді самостійного пристрою або використовуватися у складі складніших пристроїв — телевізорів, музичних центрів, радіоприймачів, радіопередавачів, радіотрансляційної мережі тощо. Підсилювач звукових частот, як правило, складається з попереднього підсилювача і підсилювача потужності (ПП). Попередній підсилювач призначений для підвищення напруги і доведення його до величини, потрібної для роботи кінцевого підсилювача потужності, часто включає регулятори гучності, тембру або еквалайзер, іноді може бути конструктивно виконаний як окремий пристрій. Підсилювач потужності повинен віддавати в ланцюг навантаження (споживача) задану потужність електричних коливань. Його навантаженням можуть бути випромінювачі звуку: акустичні системи (колонки), навушники (головні телефони), радіотрансляційна мережа або модулятор радіопередавача. Підсилювач низьких частот є невід'ємною частиною всієї звуковідтворюючої, звукозаписуючої і радіотранслюючої апаратури.

Поріг спрацьовування (пороговий рівень)

(англ. threshold — поріг, порогова величина) — один з основних параметрів компресора, визначає значення, вище за яке компресор розпочинає ослабляти сигнал. Вимірюється в дБ.

Пороговий рівень (поріг спрацьовування)

(англ. threshold — поріг, порогова величина) — один з основних параметрів компресора, визначає значення, вище за яке компресор розпочинає ослабляти сигнал. Вимірюється в дБ.

Програвач DVD

— пристрій для відтворення DVD-дисків. До основних таким пристроїв можна віднести: комп'ютер або ноубук з вмонтованим DVD-приводом; переносні DVD-програвачі з вмонтованим дисплеєм; переносні DVD-програвачі без вмонтованого дисплея; сучасні ігрові консолі з DVD-приводом; стаціонарні DVD-програвачі; різні гібриди стаціонарних програвачів з жорстким диском, VHS-рекордером або CD-програвачем; DVD-рекордери. Стаціонарні програвачі призначені для використання у складі домашнього кінотеатру або безпосередньо з телевізором. Чимало моделей пропонують, окрім DVD, також можливість відтворення MР3, Audio-CD, VCD, SVCD, JPEG, Dvd-Аudio і ряду інших форматів, а також виконання Караоке.

Процесор акустичний

(англ. Sound system processor) — менш поширена назва Звуковий процесор — електронний пристрій або програмний комплекс, призначений для управління багатокомпонентними звукопідсилювальними системами. Застосовується в техніці звукопідсилення, де потрібна велика кількість пристроїв для коректної маршрутизації сигналу, поділу його за частотними смугами та іншої обробки відповідно до застосованих акустичних компонентів складної системи і навколишніх умов. Сучасні акустичні процесори, як правило, мають всі потрібні для цього функції, об'єднані в один, зрозуміло, цифровий пристрій.
Перш за все, акустичні процесори (АП) характеризуються наявністю певної кількості входів і виходів — це співвідношення визначає застосування процесора в конкретних ситуаціях. Існує безліч конфігурацій «входи/виходи» АП: 2/2, 2/4, 2/6, 2/8, 4/8 тощо. Зрозуміло, всі входи АП оснащено аналого-цифровими перетворювачами, а виходи — цифро-аналоговими.
Всі функції АП організовано в блоки обробки. Найважливіший з них — це маршрутизатор (мережевий пристрій, який на підставі інформації про топологію мережі і певних правил, приймає рішення про пересилання пакетів мережевого рівня між різними сегментами мережі), за допомогою якого входи певним чином призначаються користувачем на виходи, створюючи таким чином певну конфігурацію звукової системи. Нижче наведено основні блоки обробки звукових сигналів в АП:
  • Блок регулювання рівнів сигналів (Level) дає змогу настроїти рівень сигналу індивідуально для кожного виходу і виходу.
  • Блок затримки (Delay), що надає можливість установити затримку певної тривалості індивідуально на кожний вхід або вихід у випадках, коли компоненти звукових систем перебувають на різних відстанях щодо слухача, щоб вирівняти звуковий потік за часом.
  • Блок еквалайзерів (EQ), що дає змогу індивідуально налаштувати частотну характеристику сигналів кожного входу і виходу.
  • Блок кросоверів (X-Over) міститься тільки в секції виходів. Він надає можливість виділити в сигналі кожного виходу певну частотну смугу і коректно розподілити сигнал у багатосмугових звукопідсилювальних системах відповідно до параметрів її компонентів (сабвуферів, сателітів тощо).
  • Блок компресора (Comp), що дає змогу обмежити динамічний діапазон сигналів кожного входу і виходу.

  • Прикладами таких процесорів можуть служити моделі ТМ SVEN: SPD-240, SPD-260, SPD-480, PE-200M, SPV-331.

    Пульт ДУ

    (ПДУ, пульт дистанційного управління) — пристрій для управління іншим пристроєм на відстані. ПДУ застосовуються для управління в побуті телевізорами, звуковими програвачами, DVD-програвачами, акустичними системами, підсилювачами тощо. Побутовий ПДУ являє собою невеликий пристрій з кнопками, що живиться від батарейок і посилає команди за допомогою інфрачервоного (ІЧ) випромінювання. Більшість зразків сучасної побутової електроніки містять обмежений набір засобів управління на своєму корпусі і повний набір на пульті ДУ.







    А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

    Публікації

    01.12.2021
    Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
    Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
    30.08.2021
    Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
    Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
    01.12.2020
    Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
    Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
    test site