рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

10-розрядний ВІДЕО-ЦАП

При записі на DVD відеосигнал кодується з використанням MPEG-2, що має роздільну здатність 8 біт. Стандартні програвачі перетворюють це зображення в 10-бітове (при частоті дискретизації 27 або 54 Мгц), щоб мінімізувати спотворення, що виникають в результаті цифрових перетворень і наблизити градації тонів зображення до оригіналу відеофільму. У новітніх моделях DVD-програвачів використовуються відео-ЦАП’и з роздільною здатністю  12, 13 або 14 біт і частотою дискретизації 108 МГц і навіть 216 Мгц.

100 Гц

У звичайному телевізорі зображення виводиться на екран 50 разів за секунду. В результаті людське око бачить мерехтливе зображення на екрані. При використанні технології (розгортки) 100 Гц зображення виводиться на екран 100 разів за секунду, що усуває ефект мерехтіння.

2 тюнери

Наявність двох TV-тюнерів (англ. tuner < tune — налаштовувати; TV-тюнер — пристрій для прийому телевізійного сигналу і подальшого виводу його на комп'ютері, окремому моніторі або телевізорі) в моноблоці (телевізор плюс пристрій відеозапису) дає змогу одночасно дивитися одну програму по телевізору, а іншу записувати. Два TV-тюнери в телевізорі дають змогу організувати режим «картинка в картинці».

3D

(англ. 3 Dimensions, укр. «тривимірний») — 1) розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), покликаних забезпечити просторово-часову безперервність отримуваних зображень побудовою геометричної проекції тривимірної моделі. Найчастіше застосовується для створення зображень в архітектурній візуалізації, кінематографії, телебаченні, комп'ютерних іграх, друкарській продукції, а також в науці; 2) позначення 3D-дисплеїв, здатних відтворювати стереоскопічне зображення, тобто тривимірне зображення; 3) 3ds Max — повнофункціональна професійна програмна система для роботи з тривимірною графікою, розроблена компанією Autodesk, для операційних систем Microsoft Windows і Windows NT (як 32-бітових, так і 64-бітових).

A2DP

(англ. Advanced Audio Distribution Profile) — профіль Bluetooth, який розроблено для передачі двоканального стерео аудіопотоку, наприклад музики, до безпровідної гарнітури або будь-якого іншого пристрою. Профіль повністю підтримує низькокомпресований кодек Sub Band Codec (SBC) та опціонально підтримує MPEG-1,2 аудіо, MPEG-2,4 ААС і ATRAC, здатний підтримувати кодеки, визначені виробником. Використовується в акустичній системі Sven NF-11BT.

Advanced Surround

загальна назва, об'єднуюча стандартні режими декодування багатоканальних фонограм (Dolby Digital, DTS та інші) з додатковою DSP-обробкою. Деякі виробники використовують також термін Expanded.

AIFF (Audio Interchange File Format)

формат файлів для зберігання цифрових звукових даних, який широко використовується платформою Apple. Підтримує широкий діапазон дозволів, частот вибірки і числа каналів.

AM

1. Амплітудна модуляція; використовується при радіопередачі в діапазонах ДВ, СВ і КВ. Також загальне позначення всіх або частини цих діапазонів у тюнері. 2. Позначення в електронному годиннику з 12-годинним режимом часу до полудня [див. AM (a.m.)].

AM (a.m.)

(лат. ante meridiem дослівно — «до полудня»). Позначення дообіднього часу в електронному годиннику з 12-годинним режимом. Див. РM (р.m.) (лат. post meridiem дослівно — «після полудня»). 12-годинний формат обчислення часу переважає в Австралії, Канаді (за винятком Квебека), Новій Зеландії, США і на Філіппінах. Спільно з 24-годинним форматом він використовується в Албанії, Бразилії, Великобританії та деяких інших англомовних країнах, в Греції, Ірландії, канадському Квебеку, Туреччині і Франції. У решті країн світу 24-годинний формат є переважаючим, проте 12-годинний формат широко використовується в неформальному спілкуванні. При цьому замість a.m. і p.m. уживаються описові конструкції, наприклад, «ранку», «дня», «вечора», «ночі», «після полудня» та інші.

Bass

бас, басовий; позначення звуків у діапазоні низьких частот (англ. Low frequency — низька частота), здебільшого 20-300 Гц; цим терміном також позначають регулятор рівня низьких частот в акустиці.

Bassreflex

(див. також Фазоінвертор) тип акустичного оформлення корпусу акустичної системи (гучномовця) з відкритим портом; сприяє збільшенню віддачі системи в діапазоні низьких частот. В акустиці ще — труба в корпусі акустичної системи, що забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби на частоті, яка нижче відтворюваної динаміком.

BBE

система корекції сигналу фірми Barcus-Berry Electronics, Inc; широко використовується в професійному звукопідсиленні для відновлення правильних співвідношень між спектральними складовими сигналу, щоб максимально наблизити звук до його початкового стану.

BD (Blu-Ray Disc)

(англ. Blu Ray — синій промінь і Disc — диск) — формат оптичного носія, що використовується для запису і зберігання цифрових даних, включаючи відео високої чіткості з підвищеною щільністю. У технології Blu-ray для читання і запису використовується синьо-фіолетовий лазер з довжиною хвилі 405 нм (звичайні DVD і CD використовують червоний та інфрачервоний лазери з довжиною хвилі 650 нм і 780 нм відповідно). Зменшення довжини хвилі дало змогу звузити удвічі доріжку порівняно із звичайним DVD-диском (до 0,32 мкм) і збільшити щільність запису даних. Коротша довжина хвилі синьо-фіолетового лазера дає можливість зберігати більше інформації на 12 см дисках того ж розміру, що й CD/DVD. Використання технології Blu-ray надало можливість проведення якіснішого і коректнішого перебігу операцій читання/запису, а також збільшити швидкість зчитування до 432 Мбіт/с.

Beat Master

функція дозволяє підмішувати до музики, що відтворюється, ударні з будь-яким з 24 ритмічних малюнків (від вальсу до самби).

Beat/Pop/Rock/Clear/Classic/Flat

типові найменування фіксованих звукових настройок вмонтованого еквалайзера.

Bit Rate

швидкість передачі цифрового потоку даних. Поняття актуальне у зв'язку із записом і відтворенням компресованого звуку (формати стиснення MP3/WMA/AAC/ATRAC-3). Типові значення «бітрейта» для MP3-записів складають 64–256 кб/с (найбільш поширене – 128 кб/с). Існують системи, що підтримують змінний бітрейт.

BLFS (Brisk Low Frequency Sound)

електронна система підйому низьких частот, що використовується в моделях фірми Matshusita/Panasonic.

Bluetooth

(розмовні назви: блютус, блютуз, блютуф, блітуз, синєзуб) — виробнича специфікація безпровідних персональних мереж (WPAN — Wireless Personal Area Network); технологія безпровідного обміну даними між різноманітними пристроями на відстані. Bluetooth забезпечує обмін інформацією між такими пристроями як кишенькові і звичайні персональні комп'ютери, мобільні телефони, ноутбуки, принтери, цифрові фотоапарати, мишки, клавіатури, навушники, гарнітури на надійній, недорогій, повсюдно доступній радіочастоті для ближнього зв'язку і навіть акустичні системи (NF-11BT). Для взаємодії Bluetooth пристроїв застосовуються так звані Bluetooth профілі. Цими профілями є протоколи взаємодії пристроїв, специфічно визначені для конкретного сервісу. Наприклад, A2DP розроблено для передачі двоканального стерео аудіопотоку, наприклад музики, до безпровідної гарнітури або колонок.

BNC (Bayonet Neil-Concelman)

(Bayonet Neil-Concelman) — штиковий роз'єм Ніла-Концельмана. BNC коннектор служить для підключення тонкого коаксіального кабелю в радіоелектроніці. Незалежно від типу BNC-коннектор складається з трьох частин – корпусу, наконечника (маленької і тоненької фуськи) і обтискної гільзи (порожнього циліндра).

CD-Manager

спеціальний режим програмного відтворення для CD-чейнджерів. Наприклад, відтворення перших фрагментів всіх компакт-дисків, що знаходяться в магазині, або відтворення на всіх компакт-дисках фрагментів, що мають однаковий порядковий номер.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site