рус
укр
 

Огляди та публікації

16.11.2012

SVEN Royal 2R – принципово оновлена акустика з безпровідним пультом

Читайте також коротку версію статті – SVEN Royal 2R: рояль в кустах


Мультимедійна акустична система SVEN Royal 2R

Щойно в мережі з'явилися повідомлення про випуск акустики SVEN Royal 2R, і вона одразу ж практично одноголосно була названа довгожданою, нарешті реалізованою і приреченою на успіх. Передумови для подібних висловлювань більш ніж ясні. Нагадаємо, що за результатами 2008 року ми, так само як і багато інших видань, назвали модель SVEN Royal 2 однією з кращих на мультимедійному ринку в своєму ціновому діапазоні, звичайно ж, одночасно з microlab SOLO-6. І справді модель SVEN Royal 2 можна назвати однією з найуспішніших і найзбалансованіших акустик за всю історію розвитку компанії. Колонки вийшли досить ефектними зовні, а їхній музичний потенціал впритул наблизився до вершин, досяжних у мультимедійному секторі. З появою таких продуктів ми сміливо почали говорити про повну відповідність топового мультимедіа початковому Hi-Fi. Доопрацьовану microlab'івську версію з безпровідним пультом управління (SOLO-6C) вдалося протестувати вже наступного 2009 року, а ось пауза з боку компанії SVEN виявилася дещо тривалішою. Але в тому, що Royal 2R теж отримає безпровідний ПДУ, ніхто не сумнівався. Більше того, акустика повністю зберегла колишній зовнішній вигляд, проте стала потужнішою, отже, доопрацювання виявилися значно масштабнішими.

Комплект постачання

Колонки продаються у звичайній картонній коробці з таким комплектом постачання:
      • дві акустичні системи;
      • пульт дистанційного управління з батарейками;
      • сигнальний кабель 2 RCA – 2 RCA;
      • сигнальний кабель 2 RCA – 3.5 mm;
      • з’єднувальний акустичний кабель;
      • інструкцію і гарантійний талон.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд колонок практично не змінився, мабуть, за винятком лише декількох дрібничок, які з першого разу і не помітиш. Корпуси виготовлено з MDF завтовшки 15 мм, що із зовнішнього боку вкритий вініловою плівкою. Передні панелі масивніші. Їх пофарбовано в чорний колір і вкрито лаком, відполірованим до дзеркального блиску. Захисних сіток, як і раніше, не передбачено, та й навіщо, адже Royal 2R мають і так чудовий вигляд.

Динаміки виявилися добре знайомими. За відтворення басу і середніх частот відповідає оригінальна голівка зі сплетеним із скловолоконних ниток дифузором діаметром 115 мм. Підвіс зроблено з м'якої гуми, а в центрі є ефектний ковпачок у вигляді кулі. Твітер звичайнісінький – дюймовий з тканинним дифузором.

Акустика, як і раніше, управляється за допомогою панельки на одній з колонок. Тут розташовано три основні кнопки (більше, менше, функція), світлодіод і приймач сигналів з пульта. Звичайно, тепер у користувача буде ПДУ, але навіть через роки хочеться знову покритикувати кнопкову панель, бо вона потребує деякого звикання.

Між собою колонки з'єднуються за допомогою непоганих гвинтових клем. Сигнал подається на один із стереофонічних входів типу RCA. Тепер їх два, а вибір необхідного здійснюється з використанням електронного комутатора.

Головна новація – пульт. Його виготовлено у невеличкому корпусі з матового пластика з гумовими кнопками. Якість виконання, так само як і набір функцій, найстандартніші. За допомогою ПДУ можна регулювати загальну гучність, вибирати баланс високих і низьких частот, перемикати виходи, вмикати і вимикати акустику.

Конструкція

За такої явної схожості зовнішнього вигляду електронна частина виявилася значно переробленою. Трансформатор, як і раніше, тороїдальний. Складно щось говорити про його потужність, оскільки він лише має маркування EMT-B012029 і позначку про вихідну напругу – 2 × 20 В. На вигляд потужність складає 100...120 ВА. Підсилювач Royal 2R побудовано не на одній LM4766T, як це було раніше, а відразу на двох мікросхемах TDA7294. Тому очевидно, що заяви про 50 ват на канал проти 40 небезпідставні.

Цифрове управління реалізовано на вже знайомому чіпі R2S15904SP. Він використовувався і раніше, тільки тепер він функціонує у парі з якимсь непізнаним контроллером. Загалом, в цьому плані нічого не помінялося, по суті, до готової електронної частини просто «причепили» пульт.

Кросовер перероблено повністю. Якщо у старій версії використовувалися фільтри високого порядку (для низьких частот – другого, для високих – третього), то тепер задіяно найпростіші рішення першого порядку. Як усе це відіб'ється на звучанні, вивчимо далі.

Практичне тестування і прослуховування

Тембральні регулювання працюють досить коректно, забезпечуючи гарну глибину, як на послаблення, так і на підйом.

Гучність звучання нарікань не викликає, оскільки з нею повний порядок. SVEN Royal 2R має усі можливості озвучувати навіть більші за розміром приміщення, оскільки звуковий тиск дійсно чималий. Наприклад, на наведеному графіку ви можете побачити залежність спотворень від частоти при гучності 85 дБ (А) на відстані 1 м. Видно, що коефіцієнт нелінійних спотворень перевищив відмітку 1% лише в ділянці низу і декількох точках далі. Такий результат можна вважати хорошим.

Z-характеристика має максимально простий вигляд, як і належить фазоінверторним колонкам з нескладними фільтрами. Сам фазоінвертор налаштований на частоту трохи нижче 50 Гц, при тому, що нижня межа відтворення динаміка перебуває явно вище.

За суб'єктивними відчуттями колонки грають непогано. На жаль, у нас не вийшло провести пряме порівняння з Royal 2 старого випуску, тому залишимо цей бік тесту без уваги. Звук оновленої версії характеризується непоганою атакою і рівною серединою. Бас пружний. Верх відносно чистий. За детальністю відтворення акустика добре звучить як в класичній музиці, так і в складніших «металевих» треках. Сцена формується непогано, оскільки джерела звуку чітко позиціонуються в просторі. Загалом, якість відтворення ми оцінюємо досить високо, для мультимедійної акустики такий результат можна вважати більш ніж гідним.

Висновок

У підсумку констатуємо, що SVEN Royal 2R – це не просто трохи підправлена версія вже відомих колонок, де просто додали безпровідне управління. Це грунтовно перероблена акустика з новим підсилювачем і фільтрами. І цей факт нас, безумовно, радує, оскільки розробники вчинили дуже правильно, зробивши свій найкращий продукт ще зручнішим і практичнішим. За давністю років складно говорити про конкретні відмінності в звучанні, проте вони є. За якісним рівнем новинка нічим не поступається, тому навіть в реаліях 2012 року ми рекомендуємо її як універсальний варіант для вимогливих слухачів.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі  
test site