рус
укр
 

Огляди та публікації

14.05.2017

Огляд портативної акустичної системи SVEN PS-200BL

На тестуванні KV.by портативна акустична система (АС) з Bluetooth і FM-радіо – невеликий, приємний, а часто і необхідний гаджет для користувачів смартфонів, планшетів, нетбуков.

АС має гарний вигляд – непомітна, але, як кажуть, вражає. Ще здалека інтуїтивно розумієш, що якщо пристрій узяти в руки, відчуєш приємну фактуру і солідну тяжкість. Очікування виправдовуються.

Акустична система є пластиковим циліндром з округленими ребрами, похиленими на бік. Усі поверхні матові на дотик, хоча використовується мінімум три-чотири види матеріалів – різні пластики (у тому числі типу soft-touch) і гума.

Виготовлення АС якісне. Меж з'єднань деталей багато, а їхнього скрипу чи люфта немає. Плюс, на перший погляд, взагалі не помітно, де застосовано хоч які-небудь гвинти.

Встановлюється пристрій на чотири добротні гумові ніжки заввишки близько 4 мм і завдовжки майже 30 мм – завдяки цьому, а також вазі, АС не перекинеться, а в звучання її не домішуватиметься можливий брязкіт корпусу.

Два застосовані динаміки закрито декоративною металевою сіточкою з логотипом SVEN. Такою ж сіточкою оброблено протилежний бік АС. Сіточки, за логікою, знімні, але зробити це безболісно для зовнішнього вигляду пристрою не представляється можливим. Так що конструкцію динаміків довелося вивчати сліпою пальпацією: пластиковий ковпачок, паперовий дифузор, гумові підвіси. На задньому боці АС під сіточкою в корпусі теж вгадуються отвори – одно заглушене, а з іншого зроблено своєрідний порт фазоінвертора.

Над передньою сіточкою розташовано панель управління АС, що являє собою гумову смужку з мітками, що закриває шість механічних кнопок. Кнопки поділено на дві функціональні групи (умовно – ліву і праву).

      Ліва група:
     • вмикання/вимикання пристрою (тривале натиснення) або перемикання режимів роботи Bluetooth, FM, програвач, AUX (коротке натиснення);
     • зменшення гучності;
     • збільшення гучності.

      Права група:
     • перехід на попереній трек чи FM-станцію;
     • відтворення/пауза (коротке натиснення) або автоматичний пошук FM-станцій у відповідному режимі (тривале натиснення);
     • перехід на наступний трек чи FM-станцію.

Поруч кожною групою кнопок розташовано по одному світлодіодному індикатору: в лівої групи це індикатор режимів (горить зеленим – програвач, FM-радіо, AUX; синім – Bluetooth), а в правої групи – індикатор вмонтованого акумулятора, що горить червоним при заряджанні. Ще на панелі можна знайти непримітний отвір – вхід мікрофона.

Під декоративною сіточкою із заднього боку АС розташовано роз'єми DC-in (заряджання) і AUX (провідне підключення до джерела аудіосигналу), а також слот для установки micro SD картки пам'яті. Роз'єми і слот закрито якісними гумовими заглушками урівень з корпусом.

Для перенесення в акустичної системи є ручка, що висувається з корпусу вгору на 30 мм. Матеріал її – той самий soft-touch, завдяки якому ручка не ковзає в руці.

Якщо в пристрої не встановлено картку пам'яті чи не підключено сигнальний кабель, при вмиканні АС активується режим роботи через Bluetooth. Світлодіодний індикатор режимів блимає синім з частотою близько 5 Гц - йде пошук пристроїв для сполучення. Після сполучення (процедура стандарту, проте іноді на смартфоні/планшеті буде потрібно ввести код «0000») індикатор АС горить синім постійно, а під час її роботи - блимає з частотою 1 Гц. Якість зв'язку не викликає нарікань, а крім озвучування різних медіафайлів АС можна використати в якості гарнітури для розмов.

З приводу вживаних з акустичною системою карток пам'яті в керівництві на неї є дві примітки. По-перше, підтримується тільки файлова система FAT32, а по-друге, не рекомендується використання карток micro SD Ultra Speed. Як було обумовлено вище, при вставленій карті пам'яті АС після вмикання відразу працює в режимі програвача. Все штатно, лише бракує кнопки Random Play.

При підключенні пристрою комплектним сигнальним кабелем аналогічно при вмиканні активується режим AUX і АС перетворюється на звичайну провідну колонку.

FM-радіо. На жаль, ця можливість була додана виробником більше «для галочки». Зовнішньої антени у АС не передбачено, так що якість прийому вийшла поганенькою – ніякою в квартирі, посередньою в машині (зловила дві станції) і більш-менш терпимою на вулиці.

Звучання пристрою з урахуванням його позиціонування можна охарактеризувати як добре. Гучності більш ніж достатньо, звучання чисте (якщо не викручувати на самий максимум), є баси. Трохи бракує відкритості звучання – було б краще, якби динаміки було спрямовано не горизонтально, а по діагоналі вгору, на слухача.

Нарешті, автономність пристрою. На середній гучності при провідному підключенні АС пропрацювала 20 годин 40 хвилин – понад заявлене.

Джерело: www.kv.by.


...
  всі  
test site